reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Endgame’de Captain America Mjölnir’i nasıl kaldırdı?

Avengers Endgame finalindeki en büyük sürprizlerden biri Captain America ‘nın Thor’un çekici Mjölnir’i kaldırması ve Thanos’a karşı kullanmasıydı. Peki bu nasıl mümkün oldu?

Kısaca hatırlatmak gerekirse Avengers Endgame’in final sahnesinde kahramanlarımız 2014 senesinden gelen Thanos’a karşı mücadele veriyordu. Bu sahnede Thor’un zora düştüğü anda Captain America’nın Mjölnir‘i kaldırıp mücadeleye devam etmesine şahit olduk. Marvel hayranları bu anı çok uzun zamandır bekliyordu. Tahminlerin gerçek çıkması herkesi çok mutlu etti. Fakat Steve Rogers‘ın Mjölnir’i kaldırması nasıl mümkün oldu? Bu noktada iki açıklama gündeme geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Captain America Mjölnir ve Thor’un gücü

Marvel yazarlarından Dan Slott‘a göre bu sahnenin çok basit bir açıklaması var. Şimşek tanrısı olan Thor bu güce doğuştan sahip ve Mjölnir bu gücü kanalize etmesine yardımcı olan bir araç. Bu temelden bakınca eğer Thor, Captain America’nın Mjölnir’i kaldırmasını isterse kaldırabilir. Bu sayede şimşeği de kullanması mümkün olabilir. Elbette bu açıklama tartışmalara neden oldu. Çünkü hayranların bu soruya verdiği yanıt daha farklıydı.

İlk Thor filminde Odin tarafından dünyaya sürülen kahramanımızla birlikte Mjölnir’i tanıma fırsatı bulmuştuk. Çekici kaldırmaya layık olan kişilerin aynı zamanda Thor’un gücüne kavuşacağını öğrenmiştik. Bu durumda Captain America Mjölnir’e layık olduğu anda Thor’un şimşek gücünü de kullanmaya hak kazanmış oluyor.

Açıkçası bu açıklamalardan hangisi doğru, bilmiyoruz. Fakat şahsi görüşüm ikinci açıklamanın çok daha mantıklı olduğu yönünde. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi