reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin DBX

Marka tarihinde ilk olacak Aston Martin DBX için kokpit ve fiyat detayları paylaşıldı

Kasım ayı içerisinde tanıtım etkinliğinin düzenleceği duyurulan Aston Martin DBX, fiyat etiketi olarak rakibi Bentayga’nın bir hayli üzerinde.

Geride bıraktığımız gün tarihinde ilk kez bir motosiklet projesi üzerinde adını gördüğümüz Aston Martin, 2019 bitmeden ilkler listesine bir yenisi daha eklemeye hazırlanıyor. Uzun süredir detayları üzerinden değerlendirlemelerini yapma fırsatına eriştiğimiz marka tarihinin ilk SUV modeli DBX için artık önümüzde çok fazla bir zaman kalmadı. Yapılan yeni açıklamayla birlikte 20 Kasım’da Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenecek özel bir etkinlikle tanıtılacağı netleşen modelden kokpit ve fiyat gibi önemli bilgiler de artık elimizde. Markanın resmi kaynakları tarafından gönderilen detaylarda Aston Martin DBX için 189.900 dolarlık başlangıç fiyatı talep edileceğini görüyoruz. Bu da en önemli rakiplerinden birisi olan Bentley Bentayga’nın 165.000 dolarlık başlangıç fiyatını bir hayli üzerinde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aston Martin DBX hakkında bugüne kadar öne çıkanlar

DBX’in farklı pazarlara göre de başlangıç fiyat listesini paylaşan Aston; kendi ülkesinde 158.000 sterlin ve Almanya’da 193.500 euroluk etiket fiyatlarını belirlemiş durumda. Fiyatlarla birlikte gönderilen tek karelik kokpit görseli de bu zamana kadar karşımıza gelenler arasında ilk gördüğümüz bir bölümü içeriyor. Koltuklardan tavana kadar uzanan kaplamalarını ve ilk kez bu modelde gördüğümüz multimedya sistem dinamikleri bu paylaşımda deneyimin ne denli farklı olacağının bir göstergesi aslında. Tabi ki panoramik cam tavan da şüphesiz kokpitteki havayı destekleyecek önemli özelliklerden birisi olacak. Kaputunun altında twin-turbo destekli 4.0 litre V8 gibi önemli makineyi taşıyacak olan DBX bu sayede 542 beygir güce ve 700 Nm torka sahip olacak. DB11’den de bildiğimiz bu makine, markanın ilk SUV modelini maksimumda 290 km/s hıza çıkartabilecek.

İlginizi çekebilir

Audi RS Q8 hız rekoru

İLGİLİ HABERLER