reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin DBX

Aston Martin DBX için ilk önemli teknik veriler açıklandı

Asfalta çıkışıyla ilgili çalışmaların son sürat devam ettiği Aston Martin DBX, netleşen ilk verileriyle beklentileri karşılayacağının sinyallerini veriyor.

Marka tarihinin ilk SUV modeli olarak asfalta inmeye hazırlanan Aston Martin DBX için geri sayım sürecimiz devam ediyor. Uzun süredir devam eden test sürecinde pek çok kez kamuflajlı olarak görüntüleri paylaşılan modellin tasarım karakteriyle ilgili ana hatlar için artık belirginleşti diyebiliriz. Kademeli olarak DBX ile ilgili detaylar paylaşmaya devam eden marka kaynakları, tanıtım etkinliği yaklaştıkta kartlarını daha açık şekilde masaya sürüyor. Bugün itibarıyla motor ve performans gibi ön siparişi doğrudan etkileyecek bilgileriyle karşımızda duran DBX, ilk günden itibaren var olan iddiasını destekleyecek niteliklere göz kırpıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aston Martin DBX teknik parçalarından masada görünenler

Kaynaklardan yapılan açıklamanın ilk satırlarında bizleri modelde kullanılacak motorun dinamikleri karşılıyor. Kaputunun altında twin-turbo destekli 4.0 litre V8 gibi önemli makineyi taşıyacak olan DBX’in bu sayede 542 beygir güce ve 700 Nm torka sahip olacağını görüyoruz. DB11’den de bildiğimiz bu makine, markanın ilk SUV modelini maksimumda 290 km/s hıza çıkartabilecek karakter sergileyecek. Nürburgring’de gerçekleştirilen testlerde 8 dakikanın altında süre yakalayabildiğine dair bilgilerin de var olduğu DBX’in sadece performanstan ibaret olmayacağını da biliyoruz. Bu anlamda konfor odaklarıyla da kullanıcıların dikkatini çekmesi gereken araçta, karma nitelikli bir üst seviye arayışının da var olduğu aşikar. Aralık ayı içerisinde tüm resmi özellikleriyle karşımızda olacak DBX ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

BMW Concept 4