reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Takipçi sayısına vurgu yapan Instagram değişimi

Instagram yeni güncellemesinde küçük bir arayüz değişikliği yaptı. Artık Diğer kutusundaki özel mesajı atan kişinin profiline bakmadan ilginç bir bilgiyi görebiliyorsunuz.

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram yeni güncellemesiyle beraber ilginç bir değişime de imza attı. Arayüzdeki bu küçük değişim ise platformda sık mesajlaşmayanların kolay fark edeceği cinsten değil. Bildiğiniz gibi platformda hesabınız mesaj alımına açıksa, takip etmediğiniz kullanıcılar mesaj isteği gönderebiliyor. Bu istekler de ikinci bir gelen kutusunda listeleniyor. Yeni arayüz değişimiyle beraber bu gelen kutusundaki isteklerin sıralamasını farklılaştırabiliyorsunuz. Tüm İstekler seçeneğinde eski düzen devam ediyor. Yani son gönderilen mesaj yine en tepede yer alıyor. Ancak Başlıca İstekler seçeneğini kullanırsanız bu sıralama değişiyor. Şimdilik başlıca isteklerin sıralamasını oluşturan algoritma detayları çok net değil gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram

Instagram takipçi sayısı da görünüyor

Mesaj isteklerindeki en ilginç değişiklik ise sıralamayı düzenleme değil. Artık size mesaj isteği atan kullanıcıların profillerine girmeden takipçi sayılarını görüntüleyebilmeniz. Kullanıcı adı ve mesaj ön izlemesinin hemen altında o kullanıcının kaç takipçisi olduğu yazıyor. Aynı şekilde sizin takip ettiğiniz biri size mesaj atan kişiyi de takip ediyorsa bu bilgi de yine burada görüntülenebiliyor. Böylece size mesaj atan kullanıcı ile ortak arkadaşınız olup olmadığını da görüntüleyebiliyorsunuz. Takipçi sayısının bu şekilde gösterilmesinin sebebi ise pek net değil. Beğeni sayısının görüntülenmesini engelleyerek kullanıcıları “rahatlatmak” isteyen platformun yine bir statü simgesi gibi görülebilecek olan takipçi sayısına ayrıca mesajlarda da yer vermesi bir önceki kararla örtüşüyor mu emin değiliz. Yeni güncellemeyle beraber dağıtılan bu arayüz değişimi kademeli olarak tüm kullanıcılarla buluşturulmuş durumda.

İlginizi çekebilir

Twitter kullanımını kökten değiştirecek yeni özellik