reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin DBX

Rekabetin yeni üyesi asfalta çıkıyor; Aston Martin DBX üretimi başladı

Markanın Galler’de yer alan üretim tesisinde banda çıkarılan Aston Martin DBX, kendisiyle birlikte yepyeni bir meydan okumayı asfalta taşıyacak.

Genel klasman niteliğindeki markalar üzerine artan ilginin ardındam sürecin premium markalara sıçramasıyla, bir anda SUV furyasını bambaşka bir noktada görmeye başladık. Lamborghini ve Bentley gibi isimlerin kendisine yer açtığı pazarda Ferrari’nin de adı konuşulurken, marka tarihinde bir devir açan Aston Martin DBX de geçtiğimiz kasım ayında karşımıza çıkarıldı. Tanıtımının üzerinden yaklaşık 8 ay geçen model, markanın Galler’de yer alan üretim tesisinde banda çıkarıldı. Aston Martin içerisindeki AR-GE süreci 2015 yılına kadar uzanan araç bu adımla birlikte beş yıllık çalışmanın bir sonuca ulaşması da olacak. Bölge fark etmeksizin dünyanın her yerindeki müşterilere gönderilecek olan araç Almanya’da 193.500 eurodan başlayan fiyatlarla alıcı bulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rakamlarla Aston Martin DBX

DBX, markasının da içerisinde bulunduğu sınıf gereği SUV kadar performans dinamikleri konusunda da belli başlı beklentileri beraberinde getirdi. Nitekim kasım ayında paylaşılan rakamlarla birlikte bu beklentilerin asfalt üzerinde karşılanacağının sinyallerini de almaya başlamıştık. Aracın kaputunun altında ailenin diğer üyelerinden de tanıdığımız Mercedes-AMG kaynaklı 4.0 litrelik twini-turbo V8 makine yer alıyor. Bu motor 550 PS güç ve 700 Nm’lik tork değerleriyle kullanıcılarına hizmet edecek. Markanın paylaştığı verilere göre, 9 kademeli şanzıman ve dört tekerlekten çekişli altyapının da kombinasyonuyla birlikte 0’dan 100’e 4,5 saniyede erişilebiliyor. Aracın maksimum sürat değeriyse 291 km/s ile limitlendirilmiş durumda. DBX ile ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.