reklamı kapat

POPÜLER

Gece Kralı

Game of Thrones’un Gece Kralı çok farklı görünebilirdi

Game of Thrones final sezonuna kadar izleyicilerin en fazla merak ettiği karakterlerden biri Gece Kralı oldu. Hazırlanan ilk konsept çalışmalarına baktığımızda onun çok farklı tasarımları olduğunu görüyoruz.

Geçtiğimiz aylarda final yapan ve büyük eleştirilere maruz kalan dizinin yakında The Art of Game of Thrones isimli bir kitabı çıkıyor. Bu kitapta dizi için hazırlanan ancak kullanılmayan konsept tasarımlara yer verilecek. İzleyici karşısına çıkmasından önce farklı versiyonları tasarlanan karakterlerden biri de Night King ya da Türkçe ismiyle Gece Kralı. Onun dizide görüldüğü ilk bölümden önce ekip tarafından farklı fikirler değerlendiriliyor ve değişik tasarımlar üzerinde duruluyordu. Dördüncü sezondan beri Game of Thrones’un prodüksiyon tasarımcılarından biri olan Deborah Riley‘nin enteresan bir Gece Kralı tasarımı olduğu ortaya çıktı.

Gece Kralı konsept tasarımı

Paylaşılan farklı tasarımda Gece Kralı’nın buz tonlarındaki rengi korunmuş. Fakat yüzü çok daha korkutucu. Başında ise ak gezenlerin lideri olduğunu belli eden taç görünümünde bir tasarım dikkat çekiyor. Bu konsept tasarımda ak gezenlerin kendilerine kurban edilen minik bebeğe yaklaştığını görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Art of Game of Thrones isimli bir kitap vesilesiyle paylaşılan tasarım dizide gördüğümüz Gece Kralı’ndan çok farklı. Öte yandan bu karakter dizinin devam ettiği süre içinde de büyük değişimler geçirdi. Onu ilk gördüğümüzde daha farklı bir haldeydi. Bu değişimin nedenlerinden biri karakteri canlandıran oyuncunun değişmiş olmasıydı.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı