reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Endgame’de Captain America ve Mjolnir gerçeği

Avengers Endgame Captain America hayranlarını her anlamda memnun eden bir film oldu. Bu memnuniyette Mjolnir büyük rol oynadı. Peki ikilinin heyecan uyandıran sahnesinin arkasında nasıl bir gerçek yatıyor?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame’e dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Captain America gerçeği

Marvel çizgi romanlarını okuyan herkesin merakla beklediği bir şey varsa, o da Captain America’nın Mjolnir‘i kaldırışını görmekti. Uzun zamandır beklenen bu büyük olay Avengers Endgame ile gerçeğe dönüştü. Kahramanımızın Mjolnir’i kaldırmaya layık olması herkesi memnun ederken, geçmişi sorgulamamıza neden oldu. Hatırlarsanız Avengers Age of Ultron filminin başında kahramanlarımız Thor‘un Mjolnir’ini kaldırmaya çalışıyor ve başarısız oluyordu. Bu noktada çekici kaldırmaya en fazla yaklaşan kişi Steve Rogers oluyordu. Öyle ki onun bu denli yaklaşması Thor’un yüzünün düşmesine neden oluyordu. Avengers Endgame sonrasına Marvel hayranlarını şunu merak ediyordu: Captain America, Mjolnir’i zaten kaldırabiliyor muydu yoksa Thanos’a karşı mücadele sırasında mı layık oldu? Bu sorunun yanıtını Reddit soru cevap etkinliğine katılan Kevin Feige açıkladı. “Bizim düşüncemiz Steve Rogers’ın Mjolnir’i her zaman kaldırabildiği yönünde. Age of Ultron’daki sahnede sadece Thor’u kırmamaya çalışıyordu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu uzun yıllardır Marvel hayranlarının inanmak istediği teorilerden biriydi. Avengers Endgame sonrasında da iyice güçlenen bir teori olmuştu. Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige’nin açıklamasıyla birlikte işin aslı ortaya çıkmış oldu.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi