reklamı kapat

POPÜLER

Volvo’nun sahibi Çinli Geely, akıllı telefon pazarına giriyor

Dev otomobil firması Volvo’nun sahibi olan Çin merkezli Geely, akıllı telefon pazarına girmenin planlarını yapıyor. İşte detaylar;

Burada halen bilmeyenler için ilk olarak şunu açıklayalım. Evet, Volvo’nun sahibi çoğu kişi tarafından bilinmiyor olmasına rağmen uzun zamandır Geely. Volvo’nun kendisi bu konuda şu açıklamayı yapıyor:

“Volvo Car Group (Volvo Cars), Çin’deki Zhejiang Geely Holding (Geely Holding) şirketine aittir. Volvo Cars, şirketin Ford Motor Company tarafından satın alındığı 1999 yılına kadar İsveç Volvo Grubu’nun bir parçasıydı. 2010 yılında ise, Volvo Cars Geely Holding tarafından satın alındı.”

Otomobil alanında gerçekten inanılmaz büyük bir isim olan Geely, telefon pazarında da pay sahibi olmak istiyor. Yapılan açıklamaya göre bu konuda yeni bir şirket kurulacak ve bu şirketin ilk telefonları 2023 yılında pazara sunulacak.

Elindeki inanılmaz büyük maddi güç ile ilk telefonunu pazara sunmakta zorluk çekmesi olması olmayan firma, gelen bilgiye göre bahsi geçen şirkete Hubei Xingji Shidai Technology adını vermiş durumda. Telefonların hangi isim altında çıkacağı ise henüz belli olmuş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geely akıllı telefon pazarında global oynamayabilir

Evet, firmanın ilk akıllı telefon modelleri sadece Çin pazarına özel olabilir ve ilk telefonlar sadece giriş ya da orta seviyeye konumlandırılabilir. Firmanın ilk aşamada 3 milyonluk bir telefon üretimi planladığı da gelen bilgiler arasında dikkat çekiyor. İlk yıllarda bu kadar düşük üretim ile global çıkış mümkün görünmüyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek