reklamı kapat

POPÜLER

Geely Geometry EX3

Geometry EX3; 9.200 dolarlık fiyatla gelen Geely grubunun ekonomik elektriklisi

Oluşumu kısa süre önce tamamlanan markasının giriş seviyesinde konumlanacak Geometry EX3, segmentinin en erişilebilir otomobili olacak.

Volvo’yu satın almasıyla birlikte küresel çapta adını daha fazla duymaya başladığımız Geely son yılların yükselen yıldızları arasında. Grubun yeni marka oluşumları sayesinde elde ettiği geri dönüşler, her türlü kullanıcı kitlesine erişme konusunda ciddi bir başarıyı beraberinde getiriyor. 2019 yılında oluşumu tamamlanan Geometry markası da bu planlamaların son üyeleri arasında. Tamamen elektrikli modeller üretme odağında şekillenen bu yeni oluşum, iç pazarın en uygun fiyatlı kombinasyonlarından birisiyle radarımıza takıldı. B-SUV segmentinde konumlanan Geometry EX3, 9.200 dolarlık etiketiyle Çin’in segmentinde en ucuz modeli konumunda.

Geely Geometry EX3 teknik özellikleri

Toplam uzunluğu 4 metrenin biraz üzerinde olan EX3, 1.575 milimetre yükseklik ve 2.480 milimetrelik aks mesafesi değerleriyle geliyor. Araç her ne kadar kompakt segment nitelikleri taşısa da kabin içerisinde yapılan başarılı alan yönetimi sayesinde kullanıcılara 500 litre gibi çok ciddi bir standart bagaj hacmiminin sunulduğunu görüyoruz. Bu değer koltuklar yatırıldığında 1.050 litreye kadar esneklik gösterebiliyor. Kokpitte karşımıza çıkan 10,25 inçlik dijital sürücü ekranı ve 8 inçlik multimedya sistemi de fiyatın üzerinde hissettiren donanımlar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Otomobilin teknik tarafında ise bizleri tek elektrik motorlu bir sistem karşılıyor. 95 PS güç ve 180 Nm tork üreten bu motor 37,23 kWh kapasiteli bir batarya ile kombin edilmekte. Geometry EX3’ün yerel test koşullarıda yapılan testlerinde 322 kilometrelik menzil değerini yakalayabiliyor olması da kullanıcıların günlük ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayacağı bir oranın gerçek dünyaya yansıyabileceğini gösteriyor. Hızlı şarj desteğinin de sunulduğu otomobilde 30 dakikalık şarjla 250 kilometre kat edebileceği yüzde 80 doluluk olanına erişebiliyor. Şimdilik sadece yerel pazarda satışa sunulacak olan model, göreceği ilginin odağında dış pazarlara da gönderilebilir.

İlgili video

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric