reklamı kapat

POPÜLER

Türk koleksiyoner, ilgi çeken Honda CRX araçlarını satıyor

Denizli’de günlük bir gazetenin sahibi olan otomobil sever, 17 araçlık dikkat çeken bir Honda CRX koleksiyonuna sahip.
Otomobil tutkunları için bazı otomobiller her zaman daha özel bir yere sahip olmuştur. Bu tip otomobiller genelde satılmak istenmezler. Hatta öyle ki kimi zamanlarda uzun yıllar boyunca saklandıkları bile oluyor. İşte bu durumun son örneği Denizli’den geldi. Yerel bir gazate sahibi olan Ahmet Aklam, 17 araçlık bir koleksiyona sahip. İlginç olan kısım ise bu araçlarının hepsinin Honda CRX olaması. Aklam daha önce daha fazla aracının da olduğunu ve Türkiye’ye gelen çoğu CRX’i bildiğini söylüyor. Otomobil sevdalısı koleksiyoner maddi sebeplerden dolayı ise otomobillerini satışa çıkardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ahmet Aklam, “ Tüm dünyada etkili olan pandemiden bizde olumsuz etkilendik. 10 milyon liralık binamı rehin olarak göstermem ve BİK’ten gelen düzenli gelirimizi temlik olarak ibraz etmeme rağmen 200 bin TL’Lik krediyi çekemedim. Bugüne kadar var olan borçlarımı ödemeye bilmek için 2 adet 5’er katlı binamı sattım ama gözüm gibi koruduğum araç koleksiyonumun bir somununa dahi dokunmadım.

“Honda CRX 1.6cc’de dünyanın en iyisi”

Bu koleksiyonu komple orijinal yedek parçalarıyla beraber veya tek tek satıyorum. Benim gönlümden Türkiye’de bir benzeri daha olmayan bu eşsiz koleksiyonun hepsine bir kişinin sahip olmasından yana. Alıcı ve ilgi duyanların sosyal medya veya telefon yerine gelip bizzat araçları yerinde görüp, deneyip test ederek satın almalarını öneririm.

Bu otomobilleri araştırdım ve bu marka araçların 1.6 cc ’de dünyada en iyisi olduğunu öğrendim. Tek tek bu zamana kadar 15 tane ruhsatlı 2 tanede yapılabilecek ve yarışlara girebilecek şekilde topladım. Bu garajda yılladır kapalı alanda yağmur, çamur görmeyecek şekilde kapalı alanda tuttuğum için bu araçlar şuanda en iyi şekilde korundu” dedi.