reklamı kapat

POPÜLER

Volvo Geely

Volvo ve Geely ortaklığından bir marka daha doğuyor; işte detaylar

Elektrik geleceği için de önemli adımlar atacak Volvo ve Geely, kendi içerisinden doğan markalara bir yenisini daha ekleyecek.

Volvo ile ortaklıkta 10 yılı geride bırakan Geely, İsveçli üreticiyi satın aldığı ilk günden itibaren başarılı stratejilerle yola devam etti. Süreç içerisinde atılan adımlar sonucunda kendi ürün gamında gözle görülür oranda sınıf atlamalar görünen Geely kanadı, Volvo’ya ise üretim kapasitesi ve pazar genişlemesi konusunda önemli katkı sağladı. Lynk & Co örneğinde olduğu gibi yeni markaların oluşumunu da getiren bu adımlar arasında bir yenisi daha ekleniyor. Kısa süre önce ilk detayları paylaşılan yeni planlamayla birlikte Volvo-Geely ortaklığı üzerinden yepyeni bir marka kurulacağını öğreniyoruz. Bu marka doğrudan otomobiller üretmekten ziyade altyapı parçalarına odaklanacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo ve Geely ortaklığı gelecekte de kapsamlı şekilde devam edecek

2010 yılındaki birleşmenin ardından Geely ile olan ilişkilerinden hep olumlu cümlelerle söz eden CEO Hakan Samuelsson, atılan yeni adımlardan da fazlasıyla memnun olduklarını ifade ediyor. İki marka arasındaki yeni iş modülleri için bu tarz bir yol haritasının belirlendiğini ifade eden Samuelsson; “Farklı seçenekleri değerlendirdikten sonra, iki bağımsız şirket arasındaki işbirliği modelinin sürekli büyümeyi garantilemek ve aynı zamanda birçok alanda teknolojik sinerji elde etmenin en iyi yolu olduğu sonucuna vardık. Geely Auto ile daha fazla ve daha derin işbirliği fırsatını memnuniyetle karşılıyoruz.” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkilinin hayata geçireceği yeni şirketin görevleri arasında; içten yanmalı motor ve şanzıman üretiminin yanın hibrit motor entegrasyonları olacak. Geely ve Volvo elektrifikasyon konusunda da tüm süreci kendi içerisinde halletmek için çalışmalar yürütüyor. Altyapı (SEA, SPA2), otonom sürüş teknolojisi ve batarya paylaşımı gerçekleştirecek olan ikilinin parça tedarik etmek için de birlikte çalışarak, üretimi daha verimli hale getirmek istiyor. Avrupa pazarına açılan Lynk & Co markasının genişleme planında da bu ortaklık kapsamında Volvo büyük rol oynayacak.

İlginizi çekebilir

XC40 Recharge