reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Ariya

Tanıtım tarihi açıklandı; heyecanla beklenen Nissan Ariya üzerindeki beklentiler

Marka için yeni dönemde bir kilometre taşı olacak Nissan Ariya, temmuz ayı itibarıyla seri üretime hazır versiyonu üzerinden karşımızda olacak.

İlk kez Ekim 2019’da karşımıza çıkarlılan Nissan Ariya, podyumdaki sürecinden itibaren büyük beğeni ve ilgi toplamayı başardı. Markasının kendinden sonra gelecekleri için referans niteliği taşıyacak özelliklerini barından model, saf elektrik gücüyle asfalta inecek. Son dönemlerde eski CEO’su Carlos Ghosn üzerinden bambaşka gelişmelerle gündemde olan Nissan cephesi için de, Ariya’nın tekrar otomobil gündemine dönüş süreci büyük önem arz ediyor. Modelin seri üretimi için hazırlıkların artık son aşamasına gelen Japon üretici, 15 Temmuz tarihinde resmi tanıtımı gerçekleştireceğini duyurdu. İlk olarak Japonya’da piyasaya sürülecek olan aracın sonrasında Çin, Avrupa ve Amerika da dahil olmak üzere diğer küresel pazarlarda satışa sunulacağı da resmiyet kazanmış bilgiler arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Ariya teknik özellikleri için öne çıkan beklentiler

Ariya’nın tam elektrikli bir altyapı mimarisine sahip olduğu ve iki elektrik motorundan güç aldığını ilk dönemlerinden itibaren biliyoruz. Bu da özellikle performans noktasındaki beklentileri 400 beygirin üzerine çıkartıyor. Araçta ProPilot 2.0 teknolojinin olmasına da kesin gözüyle bakılıyor. Otonom sütüşe bir adım daha yaklaştıran bu sistem ile birlikte, sürücüleri her zaman ellerini direksiyonda tutmaya zorlamadan kullanım imkanı bekliyor. Araç bu modda hızlanma, frenleme ve direksiyon hakimiyetini kendisi sağlayacak. Rakamsal veriler ise hala tam bir bilinmezlik. Farklı batarya paketleriyle sunulup sunulmayacağı da merak edilen modelin menzil bazında 500 kilometrenin üzerine çıkması da şaşırtıcı olmayacak veriler arasında. Nissan cephesinin teknoloji konusunda da burada çok önem verdiğini özellikle belirtmek gerekiyor. Önümüzeki iki haftalık bir süreci kalan modelle ilgili son gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Mach E tanıtımı