reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Ariya cephesinden İngiltere merkezli başarı

Nissan elektrikli mobilitede yeni dönem başlattı

Yeni Qashqai e-POWER ve Nissan Ariya için Avrupa’da test sürüşlerinin başlamasıyla sürdürülebilir bir gelecek için önemli bir adım atıldı.

Elektrikli otomobillerin benimsenmesinde dünya çapında bir başarıya sahip olan İsveç’in ev sahipliği yaptığı sürüş etkinliğinde, davetlilerin elektrikli otomobil akınına öncülük eden iki önemli Nissan modelini ilk elden deneyimlemelerine imkân sağladı. Nissan’ın bu yılın Mart ayında Avrupa’da altı adet yeni elektrikli modelini duyurmasının ardından, Qashqai e-POWER ve Ariya Nissan’ın SUV liderliğini ve elektrifikasyondaki uzmanlığını somutlaştırıyor. Kendine özgün dinamikleriyle her iki araç, elektrikli sürüş deneyiminin her aşamasında fark yaratıyor ve sürücülerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Elektrikli bir geleceğe ulaşmak yolunda elektrifikasyon stratejisinin merkezine müşterilerini alan Nissan, bu konudaki heyecanını her aşamada sürdürmeye devam ediyor.

Qashqai’nin tamamen yeni e-POWER teknolojisi, dışarıdan şarj etmeye ihtiyaç duymadan elektrikli sürüşün eşsiz keyfini sunuyor. Elektrik motorundan aldığı gücü, tekerleklere aktaran benzersiz güç aktarma sistemi teknolojisi, yüzde yüz elektrikli ve geliştirilmiş bir sürüş deneyimi sunuyor. Bataryalı elektrikli sürüşü yeniden tanımlamaya hazırlanan Nissan Ariya, segmentindeki en geniş iç mekanlardan birine sahip olmasıyla dikkat çekiyor ve dinamik sürüş performansı sunmak için Nissan’ın Japon DNA’sını bünyesinde barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan 2030 vizyonu için hazırlanmaya devam ediyor

Nissan’ın, mobilite ve ötesini güçlendirmeye yönelik uzun vadeli vizyonu olan “Ambition 2030’u” gerçekleştirmede bir sonraki adımı işaret eden bu iki model; Nissan’ın Avrupa’daki %75’lik konsolide satış planını ve 2026 mali yılına kadar ki elektriklendirilme hedefini destekliyor. Elektrifikasyon geçişi dünya genelinde hızlanırken Nissan, heyecan verici ve geniş elektrikli SUV ürün gamı ile müşterilerini kendi yolculuklarında desteklemeye önemli katkıda bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobili ile tanışın