reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Ariya

Tasarım ve altyapı geleceğinde referans; Nissan Ariya ile tanışın

Her geçen gün biraz daha ilerleyen tasarım dilinin son meyvesi olan Nissan Ariya, önümüzdeki süreç için heyecan yaratan ilham kaynaklarından olacak.

Kapılarını bugün itibarıyla açan Tokyo Otomobil Fuarı, uzun süredir beklediğimiz isimlerle birlikte sürprizlere de ev sahipliği yapıyor. Organizasyon öncesinde standında sergileyeceği bazı modellerden detaylar paylaşan Nissan’ın, ziyaretçiler için sakladığı gizli hamlesi dikkat çeken bir konsept model oldu. Markasının tasarım ve altyapı geleceğinde yakın vadede etkisini hissettireceği açıklanan Nissan Ariya, halihazırda değişmekte olan ürün gamı karakterinin bir sonraki adımında bizleri nelerin beklediğini ortaya koyuyor. V Motion felsefesinin hiç olmadığı kadar büyük hatlarla ızgara hissedildiği değişimler içerisinde artık çok daha sportif çizgilerin varlığı da üzerinde konuşulması gereken noktalar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Ariya kendinen sonra geleceklere ilham olacak

Otomobilde tasarım evriminin geldiği nokta” cümleleriyle lanse edilen Ariya aslında felsefe itibarıyla bizlere çok da yabancı değil. 2017 yılında tanıtımı gerçekleştirilen ve orada da büyük ilgi gören IMx konseptinin güncel bir yansıması olarak bu projeyi nitelendirebiliriz. Izgara yapısının slim-LED ızgara grubunu içerisine aldığı temel karakteristik yüz, arka tarafa doğru gidildikçe coupe’ye bürünen çizgilerle tamamlanıyor bu projede. 21 inçlik jant seti de dış bölümde öne çıkarılanlar arasında. Kokpit bölümüne geçtiğimizde ise Ariya bize teknoloji ve minimalizmin güzel bir birlikteliğini vadediyor. Sürücüyle birbirini tamamlayan devasa bir multimedya ekran, kalite algısını artıran bir orta konsol ve tamamında dijital yapının kullanıldığı kumanda sistemini şu aşamada özel bir ilgiyle inlemek mümkün. Teknik özellikleri paylaşışmayan Ariya’nın tam elektrikli bir altyapı mimarisine sahip olduğunu ve iki elektrik motorundan güç aldığını biliyoruz. Önümüzdeki süreçte karşımıza çıkarılacak Nissan modellerine olan yansımasını merak ettiğimiz bu projenin şimdiden bir beklenti yarattığınaysa şüphe yok.

İlginizi çekebilir

Nissan Leaf Nismo