reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm sonrası yayınlanacka Game of Thrones 8. sezon 7. bölüm belgeseli

Özel bölümden ilk fragman; Game of Thrones 8. sezon 7. bölüm The Last Watch tanıtımı [Video]

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm hikayeye nokta koyuyor. Ancak büyük finalin ardından Game of Thrones 8. sezon 7. bölüm olarak özel bir bölüm daha yayınlanacak. O bölümden ilk fragman geldi.

19 Mayıs‘ta Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm ile televizyon tarihinin en çok konuşulan dizilerinden biri ekranlara veda ettikten sonra Game of Thrones 8. sezon 7. bölüm ile hayranları bir sürpriz bekliyor. 8. sezonuyla pek çok tartışmaya sebep olan dizi, iyi ya da kötü bir şekilde finaliyle hayranları son kez Westeros’a götürecek. Her ne kadar yapım aşamasında, aynı evrende geçen başka diziler olsa da, 8 yıllık bu devasa maceranın hayranlarda yeri ayrıdır diye düşünüyoruz. George R.R. Martin’in hala bitiremediği kitap serisinden uyarlanan yapım, 6. bölüm ile final yapsa da sürpriz bir bölüm daha yayınlayacak. İlk kez mart ayında duyduğumuz 7. bölüm ilk fragmanını yayınladı. Bu kez kamera arkasına gidiyor ve bu fantastik maceranın yaratım sürecindeki zorluklara odaklanıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

8. sezon 6. bölüm sonrasında yayınlanacak belgesel

8. sezon 7. bölüm The Last Watch ismiyle anılıyor. 26 Mayıs‘ta yayınlanacak olan The Last Watch, Jeanie Finlay yönetmenliğinde Westeros’a ve seriye veda niteliğinde bir belgesel. 2 saat uzunluğunda olan bu yapım, 8. sezona odaklanıyor. 3. bölümdeki devasa savaşın çekiminden unutulmaz Arya Stark sahnesine, oyuncuların birbiriyle vedasından Night King’e kadar uzanan yolculukta; sadece kamera önündeki isimlerin yaşadıkları değil kamera arkasında çalışanların da emekleri sergileniyor. Dizinin en büyük ve en görkemli sezonlarından biri olan 8. sezon 90 milyon dolarlık bütçesiyle, sıfırdan neler inşa ediyor hep beraber göreceğiz. Özellikle final bölümünün ardından hayranların bu sezonun nasıl ortaya çıkarıldığını görmekten keyif alacağına inanıyoruz.

Final bölümünde ise bizi büyük bir ikilem bekliyor gibi görünüyor. Bu bölümün ayrı bir önemi de George R.R. Martin‘in açıklamalarında gizli. Kitapların yazarı, kendi kitaplarında yan karakterlerin hikayesinin farklı olacağına geçmişte değinmiş; finalin ise aynı olacağını söylemişti. Yani dizinin gidiş yolu çok farklı olabilir, ancak Martin’e göre vardığımız son durak kitaplarla aynı olacak. Bu sebeple hayli eleştirilen 8. sezon bölümlerinin ardından belki ilk kez doğru düzgün bir final izleyebileceğiz. Öte yandan hayranların bu konuda hala çok umutlu olmadığını belirtelim. Demir Taht için başlayan bu savaştaki güç dengelerinin yeniden nasıl şekilleneceği ve Westeros’un kaderi içinse geri sayımı çoktan başlattık bile…

8. sezon 6. bölüm, 19 Mayıs’ı 20 Mayıs’a bağlayan gece Türkiye saati ile 04:00’da Digiturk tarafından yayınlanacak. beIN Sci Fi kanalından izleyebileceğiniz final bölümünü daha sonra 20 Mayıs’ta gün içince beIN Connect uygulamasından da izleyebilir ya da 23:00’daki tekrarını yakalayabilirsiniz.

Belgesel ise aynı şekilde bir hafta sonra 26 Mayıs’ı 27 Mayıs’a bağlayan gece yayınlanacak. Adına uygun şekilde “son nöbeti” gösterecek olan belgeselin ardından The Long Night olarak anılan yeni diziye kadar, bu defteri kapatacağız. The Long Night’ın ise şimdilik net bir yayın tarihi olmadığını belirtelim. Hatta resmi ismi dahi açıklanmadı…

Belgeselin yayınlanan fragmanını haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.