reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm

Game of Thrones yaratıcılarından geç gelen kahve bardağı açıklaması [İzle]

Game of Thrones 8. sezonun en tartışmalı anlarından biri 4. bölümde unutulan kahve bardağıydı. Konuyla ilgili sessiz kalan dizi yaratıcılarından açıklama geldi.

Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm fazla karanlık Ak Gezenler savaşı yüzünden topa tutulurken dizinin 4. sezonuyla beraber hayranlar bambaşka bir tartışmanın fitilini ateşlemişti. Bildiğiniz gibi dizi 8. sezon boyunca yaratıcıların yapıma yeterince özenmemesiyle suçlanıyordu. 90 milyon dolar bütçesi bulunan 8. sezon, sadece 6 bölüm yayınlayıp seriye nokta koymak üzereyken, dizinin ilk yarısı hiç de iyi gitmiyordu. 4. bölümde ise unutulan kahve bardağı taşan damla olarak sosyal medyaya yansıdı. Bu süre zarfında açıklama yapmaktan imtina eden eden David Benioff ve D.B. Weiss, Japonya’da Star Channel‘a konuyla ilgili ilk açıklamayı yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezonda unutulan bardak için İran halısı benzetmesi

Benioff dizide unutulan kahve bardağı için şu cümleleri kullanıyor: “Bu tıpkı İran halıları gibi. Halıyı elle dokurken özellikle bir hata yaparlar çünkü sadece Tanrı her şeyi mükemmel yapabilir. Sanırım bu da bizim hatamızdı.

Weiss ise işi tamamen şakaya vuruyor ve “Bu yüzden kahve bardağını oraya koydum. Tamamen bilinçli ve kusursuz olmadığımızı gösteren bir detay olarak.” diyor.

Benioff Daenerys ve Jon’a çok fazla odaklandıklarını bu yüzden kahve bardağını görmediklerini dile getiriyor. “İlk duyduğumda inanamadım. Bu bizim için çok utanç vericiydi; kahve bardağını sahnenin tam ortasında nasıl görememiştik. Sonra olay komik bir duruma dönüştü. Bu bir hataydı ve şimdi bizim için hayli komik.

Benioff bu açıklamayı yaparken dizinin final bölümünde unutulan iki su şişesini ise hatırlamıyor gibi görünüyor. Dizide pek çok küçük hata bulunuyordu, hatta 4. bölüme kadar olan Game of Thrones 8. sezon hatalarını topladığımız haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Final bölümünde ise bir diğer unutkanlık su şişeleriyle yaşanmıştı. Konseyin toplandığı ve Daenerys’in ölümünden sonra Kral Toprakları’na neler olacağını tartıştığı sahnedeki unutulan pet şişeler de buradaki haberimizde yer alıyor. Benioff ve Weiss’ın açıklamasını haberin devamındaki videodan izleyebilirsiniz.

İlgili video