reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones yaratıcılarından Night King açıklaması

Game of Thrones 8. sezon ile finale yaklaşırken, dizinin yaratıcıları Night King’i neden yarattıklarını açıklığa kavuşturuyor.

Game of Thrones dizisi ile kitapları arasında pek çok fark bulunuyor. Bunlardan biri de Night King. Kitapta Night’s King diye bir karakter yer alsa da, dizidekiyle aynı kişi olmadıklarını belirtelim. George R.R. Martin’in belki de bir türlü bitiremediği altıncı ya da yedinci kitaba sakladığı bu Ak Gezenler’in kralı kıvamındaki karakter, diziye dördüncü sezonda giriş yaptı. Şimdi Game of Thrones 8. sezon bölümlerini beklerken, Night King’in hikayede en az Jon Snow, Daenerys Targaryen ya da Cersei Lannister kadar önemi bulunuyor. Hiç konuşmayan ama meramını bakışlarıyla anlatan bu korkutucu karakterin sırrını dizinin yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss açıklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Night King neden konuşmuyor?

Weiss karakterin yaratım sürecini şöyle açıklıyor: “Ak Gezenler’in neler yapabildiğini gördük. Nasıl ölümsüzleştiklerini… Peki onları ne yaptı? Onların zamanın başından beri olan kozmik bir kötüden ibaret olmadıkları imasını hep sevdik. Ak Gezenler’in bir tarihi vardı. İnsanlar yüzünden ortaya çıkmışlardı ve bir motivasyonları vardı. O flashback sahnesine gittiğinizde orada bir insana ihtiyacınız vardı ve bu da Vlad’dı.

Bildiğiniz gibi Vladimir Furdik Night King’i canlandıran aktör. Karakterin neden konuşmadığı sorulunca ise yaratıcılar şu cevabı veriyor: “Ne söyleyecek ki? Söyleyeceği herhangi bir şey onun yarattığı etkiyi azaltır.

Benioff ve Weiss Night King’i kötü bir karakter gibi görmediklerini de kaydediyor. Onu “Ölüm” olarak hayal ettiklerini belirtiyorlar. Benioff cümlesini şöyle tamamlıyor: “Bu da onun hepimiz için istediği şey aslında. Bu yüzden yaratıldı ve bunun peşinde.

Game of Thrones 8. sezon bölümlerinde Night King amacına ulaşarak tüm insanları öldürebilecek mi hep beraber göreceğiz. 14 Nisan’da yayınlanmaya başlayacak olan dizi 6 bölümle final yapacak.

İlgili video

8. sezon fragmanı