reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame açılışındaki Thanos detayı

Marvel hayranları aradan geçen ayların ardından Avengers Endgame filminin açılışındaki farkların zannedilenden daha fazla olduğunu fark etti. Bu değişimin nedeni Avengers Infinity War’da galip gelen Thanos.

Avengers Endgame’in ilk vizyona girdiği dönemde filmin açılışının diğerlerinden çok farklı olduğu zaten fark edilmişti. Normalde her filmin başında Marvel Sinematik Evreni kahramanlarının tamamına hızlı bir bakış attığımız intro yer alıyor. Endgame’de bu intro öncekilerden çok farklıydı çünkü toz bulutuna dönüşen kahramanlara açılışta yer verilmemişti. Elbette bu kahramanların Thanos‘un parmak şıklatması yüzünden kaybolduğu o zaman da biliniyordu. Fakat Avengers Endgame’in dijital platformlarda yer almasıyla birlikte hayranlar filmi yeniden izleme fırsatı buldu ve açılıştaki tek farkın kaybolan kahramanlar olmadığı fark edildi.

Avengers Endgame açılışı neden farklıydı?

ScreenRant‘ın haberine göre Avengers Endgame’in intro müziği de farklıydı. Normalde bu farkın nedeninin filmin yas dolu havasından kaynaklandığı düşünülüyordu. Intro sonrası ilk sahne Iron Man ve Nebula‘nın uzayda ölümü bekleyişini gösterdiği için böyle bir tercih yapılmış olabileceği tahmin ediliyordu. Fakat Thanos’un parmak şıklatmasının intro müziğini çalan orkestranın yarısını da etkilediği anlaşıldı. Evet, müziği kalan ekibin yarısı da ortadan kaybolduğu için Avengers Endgame intro müziği değişmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu oldukça ufak fakat enteresan bir detay. Marvel stüdyolarının Thanos’un hareketlerini ve Avengers Endgame’i ne kadar ciddiye aldığını bir kez daha gösteriyor.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi