reklamı kapat

POPÜLER

Aquaman

Kara Şövalye’nin 7 yıllık hakimiyetini bitiren Aquaman başarısı

DC Sinematik Evreni’nin gişede en çok kazandıran filmi Aquaman, DC için yepyeni bir rekora imza atıyor. Christopher Nolan’ın 7 yıllık hakimiyeti sona eriyor.

Yönetmenliğini James Wan’ın üstlendiği Aquaman, geçtiğimiz haftalarda DC Sinematik Evreni için şeytanın bacağını kırmış ve 1 milyar dolar gişe barajını aşarak evrenin en çok para kazandıran filmi olmayı başarmıştı. Aquaman’in başarısıyla beraber solo filmlere verdiği ağırlığını artıran Warner Bros.’un gelecek planları merak edilirken film yepyeni bir başarıya daha imza attı. Halihazırda hala sinemalardaki gösterimi devam eden Aquaman, tüm DC filmleri arasında en çok para kazandıran yapım olmayı başarıyor. Filmin bu başarısından önce unvan Christopher Nolan‘ın The Dark Knight Rises filmindeydi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

7 yıllık hakimiyet son buldu

DC uyarlamalarına genel olarak baktığımızda Christopher Nolan filmleri uzun zamandır zirvedeki yerini koruyordu. 1,08 milyar dolarla 2012 yapımı The Dark Knight Rises en çok kazandıran DC uyarlamasıyken onu hemen arkasında 1 milyar dolarla 2008 yapımı The Dark Knight takip ediyordu. Aquaman’e kadar 1 milyar sınırını geçen başka DC filmi de olmamıştı. Aquaman’in 1,09 milyar dolarlık gişesiyle ise bu sıralama tamamen değişmiş durumda.

Diğer yapımlara baktığımızda ise karşımıza dördüncü sırada 873 milyon dolarla Batman v Superman: Dawn of Justice çıkıyor. Onu ise 821 milyon dolarla Wonder Woman izliyor. Aquaman’in bu başarısının Warner Bros.’un gelecek planlarına etkisi ise kendini yavaş yavaş gösterecek. Tüm DC evrenini kapsayan gişe kayıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Aquaman fragmanı