reklamı kapat

POPÜLER

Aquaman Batman Superman

Aquaman hem Batman hem Superman’i solladı

DC çizgi romanlarından uyarlanan Aquaman, Warner Bros’taki kötü gidişatı değiştirdi. Jason Momoa’nın rol aldığı filmin gişe hasılatı rekor seviyeye ulaştı.

Yönetmenliğini James Wan’ın üstlendiği Aquaman DC hayranlarının uzun zamandır beklediği umut ışığı oldu. Jason Momoa, Amber Heard ve Nicole Kidman gibi isimlerin rol aldığı film izleyicilerin beğenisini topladı. Hikayesi derli toplu bir orijin hikayesi olmanın yanında filmin pek çok artısı bulunuyor. Görsel efektlerin ve müzik tercihlerinin güzelliği bu artıların başında geliyor. James Wan harcadığı emeğin karşılığını Warner Bros’un gişe stratejisi sayesinde alıyor.

Aquaman rekor kırdı

Box Office Mojo’nun verilerine göre Aquaman’in dünya genelindeki gişe hasılatı 940 milyon dolara ulaştı. Filmin Amerika sınırları içindeki kazancı 259 milyon dolar. Uluslararası pazarlarda ise 681 milyon dolar kazandı. Böylece DC sinema evreninin en çok izlenen filmi Batman v Superman Dawn of Justice’i tahtından indirdi. 873 milyon dolar kazandıran filmi ikinci sıraya itti. DC’nin en çok izlenen filmi oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aquaman gişede gerçek anlamda fırtına gibi esiyor. Öyle sağlam adımlarla ilerliyor ki gişe kazancının 1 milyar dolar sınırını geçeceğine şüphemiz yok. Bakalım filmin toplam kazancı ne olacak?

İlginizi çekebilir

Türkçe altyazılı son fragman