reklamı kapat

POPÜLER

Aquaman Justice League

Aquaman Justice League’i alt etti

Kısa bir süre önce izleyici karşısına çıkan Aquaman daha şimdiden Justice League’i geride bırakmayı başardı. Yıldızları bir araya getiren filmin ne büyük bir başarısızlık olduğu bir kez daha gözler önüne serildi.

DC çizgi romanlarından uyarlanan Justice League son yılların en fazla merak edilen işlerinden biriydi. Tıpkı Marvel’ın Avengers’ı gibi gişede tozu dumana katması, en az 1 milyar dolar gişe hasılatı elde etmesi bekleniyordu. Fakat yapım sürecinde yaşanan sıkıntılar ve Warner Bros’un müdahaleleriyle ortaya hayal kırıklığı yaratan bir sonuç çıktı. DC’nin en büyük kahramanlarını sinemaya aktaran filmin toplam gişe hasılatı 657 milyon dolarda takılıp kaldı. Öyle ki film neredeyse Warner Bros için devasa bir zarara dönüşüyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yönetmenliğini James Wan’ın üstlendiği Aquaman ise yeni bir gişe taktiğiyle izleyici karşısına çıktı. Önce Çin’de vizyona giren film batı dünyasında merak uyandırdı. Çin gibi büyük nüfuslu bir ülkede sağlam gişe kazancı elde ettikten sonra gösterime başladı. Böylece filmin dünya genelindeki gişe hasılatı şimdiden 748 milyon dolara ulaştı. Bu da başrolünde Jason Momoa’nın yer aldığı filmin şimdiden Justice League’i geride bıraktığı anlamına geliyor. Aquaman’in geçemediği tek DC yapımı şimdilik Wonder Woman.

İlginizi çekebilir

Aquaman Türkçe altyazılı son fragman