reklamı kapat

POPÜLER

Aquaman

Jason Momoa’lı Aquaman filminin maliyeti ortaya çıktı

Justice League sonrasında beyaz perdeye taşınan Aquaman filminin maliyeti sonunda belli oldu. Görünen o ki Warner Bros’un yüzü gülecek.

Son yıllarda DC çizgi romanlarından uyarlanan filmlerin büyük bir fiyaskoya dönüşmesinin ardından sıra Aquaman’e geldi. Jason Momoa‘nın hayat verdiği Arthur Curry yakında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ona bu macerasında Amber Heard, Willem Dafoe, Patrick Wilson, Nicole Kidman, Dolph Lundgren ve Yahya Abdul-Mateen II gibi isimler eşlik ediyor. Çoktan Çin’de seyirci karşısına çıkan Aquaman gişede sağlam bir başlangıç yapmayı başardı. Ortaya çıkan son verilere bakılırsa sırf Çin’de elde ettiği kazanç filmin maliyetini karşılamaya yetiyor gibi görünüyor.

Aquaman bütçesiyle şaşırtıyor

Screen Rant sitesinin haberine göre Warner Bros, Aquaman filminin çekimleri için 189 milyon dolar harcadı. Bu, James Wan’ın Wonder Woman’dan çok daha geniş bir bütçeye sahip olduğu anlamına geliyor. DC’nin başarılı ilk filmi olan Wonder Woman, 160 milyon dolara mal olmuştu. Aquaman’in sadece Çin’de elde ettiği gişe hasılatı ise 266 milyon dolar. Bu açıdan bakınca Warner Bros. masraflarını çıkartıp çoktan kar elde etmeye başladı bile.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yönetmenliğini James Wan’ın üstlendiği Aquaman filmi Türkiye’de 28 Aralık‘ta izleyici karşısına çıkacak. Bakalım filmin dünya genelindeki toplam kazancı ne olacak?

İlginizi çekebilir

Aquaman Türkçe altyazılı son fragman