reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones 8. sezon tarihini müjdeleyen yeni fragman, Stark’ları buluşturuyor [İzle]

Nihayet! HBO, Game of Thrones 8. sezon için yayınladığı yeni fragmanda, yayın tarihini netleştirirken yepyeni soru işaretleriyle hayranların zihnini bulandırıyor.

Uzun zamandır Game of Thrones 8. sezon için net bir tarih bekliyorduk. HBO nihayet müjdeyi True Detective dizisi öncesinde yayınladığı yeni fragmanla bizlerle paylaştı. Hazırlanan fragman dizinin bir sahnesinden çok, özel olarak bu duyuru için çekilmiş gibi bir hava veriyor. Diziden kesitler içeren bir önceki küçük tanıtımdan farklı anlayacağınız. Stark ailesinin bir kişi eksik de olsa Stark mezarlığında buluştuğu fragmanda ilk olarak karşımıza Jon Snow çıkıyor. Jon, Lyanna Stark’ın yanından geçerken kadının Ned Stark’a “Onu korumalısın.” dediği repliği işitiyoruz. Daha sonra Sansa ve Arya farklı yönlerden çıkageliyor. Burada da Catelyn Stark‘ın sesi yankılanıyor. Ailesinin başına gelenleri “annesiz bir çocuğu” sevememesine bağlıyor. Son olarak da Ned Stark’ın mezarının başına gelen Jon Snow’la Ned’in o eski bir konuşması yansıtılıyor: “Sen bir Stark’sın. Adıma sahip olmayabilirsin ama kanıma sahipsin.” Dizi açık bir şekilde yeni sezonun Jon Snow sezonuna dönüşeceğini işaret ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon ne zaman?

Videonun sonunda ise üç Stark kardeşi de kendi mezarlarıyla karşılaşıyor. Ortada bir kraliçe edasıyla Sansa Stark dururken yannda onu korumak için kardeşleri yer alıyor. Aniden soğumaya başlayan ve buz tutan mezarlık, tehlikenin yaklaştığını işaret ediyor. Bu sahnedeki en ilginç eksiklik ise Bran‘ın orada olmaması. Bran’ın mezarının da orada olmaması.

Bu fragmanla beraber HBO adeta üç Stark’ın da büyük tehlikede olduğunu ve ölebileceğini işaret ediyor. Öte yandan Bran, “daha üstün bir varlık” olarak önceki sezonlarda gördüğümüz gibi, görevini yerine getirmek için sonsuz zaman döngüsünün bir parçası olacak sanki.

Dizi 14 Nisan‘da HBO’da yayınlanmaya başlayacak. Toplam 6 bölümden oluşacak olan final sezonunda önemli karakterlerin pek çoğunun hikayeyi tamamlayamayacağına inanılıyor. Dizinin yeni fragmanını haberin üzerinden izleyebilirsiniz.