reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon fragman rekoru

Game of Thrones 8. sezon başlamadan gelen ilk rekor

Rekor kırmaya alışkın olan Game of Thrones, 8. sezon bölümleri daha yayınlanmadan HBO için ilk rekoruna imza attı.

Game of Thrones 8. sezon bölümlerinin yayınına neredeyse 1 ay gibi bir süre kalmışken, dizi ilk rekoruna da imza atmış bulunuyor. Bildiğiniz gibi dizi genellikle “torrent rekortmeni” olarak anılırken, reytinglerde de hep üst sıralarda yer alıyor. Hatta insanların yurt dışında çeşitli mekanlarda “izleme partileri” dahi verdiği dizinin yeni sezonu da elbette çıtayı yukarı taşıyor. Bunu da hayli geç yayınlanan fragmanla yapıyor. Adeta bir Avengers Endgame fragman vakası yaşadığımız Game of Thrones 8. sezon, 5 Mart’ta yayınladığı fragmanla, 24 saatte 81 milyon kez izleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni sezon yeni rekorlara gebe

24 saatte elde edilen bu izlenme HBO tarihinde kanalın yayınladığı televizyon fragmanları arasında açık ara birinciliğe oturuyor. Bir önceki rekor da şaşırtıcı olmayacak şekilde Game of Thrones’taydı. 7. sezon fragmanı, 24 saatte 61 milyon izlenmeyle tahta oturmuştu. Ancak aradaki 20 milyonluk fark bile, final sezonunun yarattığı heyecan ve coşkuyu ortaya seriyor. Tabii bu heyecanı yaratmada HBO’nun attığı adımlar büyük önem taşıyor. 2 dakikalık fragman öncesi küçük küçük sahnelerle toplamda sadece 12 saniyelik görüntü paylaşan HBO, heyecanı da hiç olmadığı kadar artırarak tüm ilginin bir anda ilk fragmana yoğunlaşmasını sağlamayı başardı.

Altı bölümden oluşan dizi ise kitaplardan önce bir finale ulaşmamızı sağlayacak. Ancak dizinin finali ile kitabın finali farklılık gösterebilir. Detaylarını burada yazdığımız haberimizde George R.R. Martin, 8. sezon senaryosunu okumadığını ve kritik farklılıklar barındırabileceğini kaydetmişti.

İlgili video

Game of Thrones 8. sezon fragmanı