reklamı kapat

POPÜLER

Apple 2018 iPhone

Apple, beklenen “uygun fiyatlı” 2018 iPhone modelinin önemli özelliğini rafa mı kaldırdı?

Teknoloji devi Apple, 2018 iPhone modelleri üzerinde çalışmaya aktif olarak çalışıyor. Yeni telefonlar için ortaya çıkan bilgiler ise hem sevindiriyor hem de üzüyor.

Artık biliyorsunuz Apple‘dan 2018’de dört yeni iPhone geliyor. Bunların ikinci jenerasyon iPhone X, iPhone X Plus, iPhone SE 2 ve 6,1 inç iPhone olacağı biliniyor. Bugün ortaya çıkan yeni bilgiye göreyse iPhone SE 2 haricindeki tüm yeni modeller OLED ekrana sahip olacak. Daha önce 6,1 inç iPhone modelini LCD ekran ile karşımıza çıkartacağı söylenen şirket, bunu rafa kaldırmış gibi görünüyor. Bu da yukarıda söylediğimiz gibi hem sevindiriyor hem de üzüyor. Sevindiriyor çünkü OLED ekranlar LCD’ye göre birçok avantaj getiriyor. Gerçek siyahlar sunabilen OLED, renkleri de daha canlı şekilde gösteriyor ve enerji tasarrufunu artırıyor. Ancak OLED’in LCD’ye oranla halen yüksek üretim maliyeti bulunuyor. Bu yüzden de daha önce LCD ile geleceği söylenen modelin hiç de “bütçe dostu” olmayacağı belirtiliyor. Bu da elbette daha uygun fiyatlı modern bir iPhone bekleyenler için kötü duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018 iPhone’lar sevindiren bir detay taşıyacak

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir detaya göreyse ürünlerin yanında yeniden tasarlanmış 18W USB-C güç adaptörü ve USB-C – Lightning kablosu geliyor. Bu sayede telefonların direkt olarak kutundan çıkan ekipmanlarla hızlı şarj edilebileceği belirtiliyor. Bu alet çok büyük önem arz ediyor çünkü iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X‘i hızlı şarj etmek için harici bir USB-C MacBook adaptörü ve USB-C – Lightning kablosu alınması gerekiyor. Bunlar hiç ucuz olmadığı gibi 999 dolarlık bir telefon için de oldukça can sıkıyor. Yeni cihazların fiyatları ise henüz tam olarak netleşmiş değil. Ancak OLED ekranlı iPhone’ların başlangıç fiyatının 999 dolardan 899 dolara çekileceği, iPhone X Plus içinse 999 dolar isteneceği söyleniyor. LCD ekranlı orta seviye modelin daha önce 550 dolar seviyesinde olması beklenirken, bunun OLED tercihiyle ciddi oranda artması bekleniyor.

İlgili Video

iPhone’lar için hazırlanım en ilginç nostaljik kılıf