reklamı kapat

POPÜLER

samsung qled

Samsung’un QLED TV’lerinden büyük bir başarı

Almanya’nın ünlü teknoloji dergisi Samsung QLED TV’lerinde burn-in (ekran yanması) probleminin yaşanmadığını onayladı.

Küresel bir test laboratuvarı olan “connect Testlab” iş birliği ile gerçekleştirilen testin sonuçları 2018 model Samsung QLED TV serisi televizyonların hiçbirinde burn-in (ekran yanması) ve görüntü yapışması sorununun yaşanmadığını ve dolayısıyla QLED TV’lerin halihazırda pazardaki en dayanıklı ekranlarına sahip olduğunu kanıtladı.

TV ekranlarının sahip olması gereken dayanıklılık ve performans özellikleri, Yüksek Dinamik Aralık (HDR) gibi görüntü teknolojilerinin geliştirilmesiyle birlikte her geçen gün artış gösteriyor. Artık alışıldık hale gelen burn-in problemi ise üst segmentteki TV müşterilerinin en büyük kaygılarından biri. Video ve connect Testlab TV uzmanları ekranların en ağır performans gerekliliklerini karşılayıp karşılamadığını görmek için uluslararası bir panel ölçüm standardı haline gelen ve QLED TV’lerin HDR içerik görüntüleme kalitesine odaklanan Bilgi Ekranı Ölçüm Standardına (IDMS) dayalı bir sertifikasyon testi gerçekleştirdi.

Samsung QLED TVler stres testini geçerek “burn-in yok” ve “ekran yanması yok” sertifikalarını almaya hak kazandı. Test uygulayıcıları, Samsung QLED TV’lerde gerçekleştirdikleri 72 saatlik dayanıklılık testinde statik resim unsurlarının neden olabildiği meşhur burn-in etkilerine yönelik ölçümler gerçekleştirdi. “Hafıza etkisi”, “hayalet görüntü”, “görüntü yapışması”, “yapışan resim” veya en yaygın şekilde “burn-in (ekran yanması)” olarak anılan bu etkiler televizyonun görüntü kalitesini fiziki olarak olumsuz etkiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung QLED televizyonlar büyük bir başarıya imza attı

Ölçümler Samsung QLED TV’lerin bu ağır test koşullarından olumsuz etkilenmediğini ortaya koydu. QLED TV’lerin burn-in veya görüntü yapışmasına yol açan kanal logosu gibi görüntü öğelerinden etkilenmiyor.

İlgili Video

Samsung’un dev dijital tahtası