reklamı kapat

POPÜLER

samsung qled

Samsung’dan büyük para ödüllü yarışma

Samsung Electronics, önde gelen tasarım ve mimarı dergisi Dezeen ile iş birliğine giderek tasarımcıları Samsung’un QLED TV modellerindeki Ambiyans Modu özelliği için tasarımlar üretmeye davet etti.

3 Ağustos’a kadar devam edecek yarışmada kazananlara toplam 29.500 euro para ödülü dağıtılacak. Yarışmaya katılmak isteyen tasarımcıların Ambiyans Modu tasarımlarını statik grafik veya animasyon şeklinde sunmaları gerekiyor. Samsung’un Ambiyans Modu, televizyon kapalıyken görmeye alıştığımız siyah ekranı ortadan kaldırıyor. 2018 model yeni QLED TV’lerin tamamında standart olarak bulunan Ambiyans Modu sayesinde TV’nin monte edildiği duvarın deseni ekrana yansıtılarak şeffaf bir görünüm sağlanıyor. Dileyen kullanıcılar TV kapalıyken hava durumu gibi bazı bilgilerin ekranda görüntülenmesini seçebiliyor.

Yarışmaya katılmak için Samsung tarafından sunulan dört arka plandan birini seçerek hem televizyonun bulunduğu ortama hem de özelliğin kullanılacağı saat dilimine uygun konseptler geliştirmesi gerekiyor. Tasarımcılar, Samsung’un mevcut Ambiyans Modlarından birini (dekor, bilgi ekranı veya kişisel fotoğraflar) temel alarak tasarımlarını geliştirebilecekleri gibi tümüyle yeni bir mod da önerebilecekler. Yarışmada TV’nin bulunduğu ortamı, kullanıcıların yaşam alanlarının estetiğiyle harmanlama gücünü öne çıkaran konseptler arandığından katılımcıların sundukları tasarım için belirli bir yaşam biçimini belirtmeleri de gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yarışma jürisinde ünlü isimler yer alıyor

Yarışma jürisi tanınmış tasarımcılar Neville Brody ve Erwan Bouroullec, Samsung Electronics Kurumsal Tasarım Merkezi Başkan Yardımcısı Dontae Lee ve Dezeen Editoryal Direktörü Amy Frearson’dan oluşuyor.

Yarışmada toplam 29.500 euro para ödülü dağıtılacak. Büyük ödülün sahibi 8.000 euro kazanırken ikinci sıradaki iki kişiye üçer bin avro verilecek. Kısa listeye giren 7 kişiye 1.500 euro, uzun listeye giren 5 kişiye ise 1.000 euro verilecek. Dezeen dergisi finalistlerle röportajlar yaparak her biri için birer haber yayınlayacak.

İlgili Video

Samsung’un dev dijital tahtası