reklamı kapat

POPÜLER

Renault

BMW X4 hayali kuranlara gelecek; Renault coupe crossover hazırlığında

Ağustos ayının son günlerinde tüm dünyanın karşısına çıkacak olan Renault’nun yeni hamlesi, Captur Coupe adıyla karşımıza çıkabilir.

Bir süredir suskunları oynama konusunda istikrarlı bir çizgide seyreden Renault, aradan geçen zamanın ardından ürün gamına yeni bir model eklemeye hazırlanıyor. Son dönemlerde markaların karşımıza çıkarttığı yeni modeller neredeyse istisnasız SUV sınıfında olmasından ötürü, Fransız markanın da bu furyaya uyacak olması bizi şaşırtmıyor aslında. Önümüzdeki ay içerisinde kapılarını açacak olan Moskova Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılması beklenen coupe formlu bu model, tasarımı gereği sınıfa ilgi duyanların ilgisini çekecek gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde ilk resmi ipucu paylaşılan modelin kameralara yansıyan casus fotoğrafları, Captur’un merkeze alındığını hissettiriyor.

Tasarımı fark yaratacak

Resmi kaynaklardan gelen ipucu görseliyle, Koleos ve Kadjar gibi ailenin diğer SUV formlu üyelerinde gördüğümüz yüze sahip olacağını göstermişti. Halihazırda satışta olan Captur’un bu kimlikten uzak olduğunu düşündüğümüzde, Coupe formlu yeni modelin satış bazında kullanıcıların çok daha fazla ilgi görmesine vesile olabilir. Modelle ilgili masada görünen bir diğer detay ise bazı pazarlarda Dacia markası altında da satılabileceği yönünde. Motor bölümünde 1,3 litrelik benzinli ve 1,6 litrelik dizel gibi seçeneklerle gelmesi beklenen “Captur Coupe” güç olarak maksimumda 170 beygire kadar esneme gösterebilir. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusundaki detayların henüz belli olmadığı modelle ilgili detayları LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.