reklamı kapat

POPÜLER

Renault Arkana

Nihayet konuşulmaya başlandı; Renault Arkana için önemli Avrupa gelişmesi

Markasının gelecek planlamasında daha önemli bir yer kapacağının sinyallerini ilk andan veren Renault Arkana, Fransa basınında konuyla ilgili gündeme gelmeye başladı.

Renault Arkana tanıtıldığı ilk andan itibaren tüm dünyada olduğu gibi LOG okuyucularının da ilgisini çekmeyi başaran bir model olarak listelerde yer aldı. Fransız üreticinin sadece Rusya pazarı merkezli olarak tanıttığı Arkana, Coupe formlu yapısıyla sınıfında çok ciddi bir karakter farkını da beraberinde getiriyordu. Bazılarının “ulaşılabilir BMW X4” şeklinde tebessüm ederek nitelediği bu önemli isim için ilk günden itibaren bir Avrupa pazarı beklentisinin de oluştuğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. O dönem bununla ilgili hiçbir çalışma yapılmadığını vurgulayan marka tarafı artık masada ciddi bir düşünceye bürünmüşe benziyor. Dış basında büyük yankı bulan ilk detaylara bakıldığında aracın satışı için bir tarih tahmini bile yapıldığını görmek mümkün.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Arkana, ürün gamını çeşitlendirmede kullanılacak

Henüz sıcak olarak nitelendirebileceğimiz gelişmelerin detaylarına baktığımızda Arkana’nın 2021 yılında Türkiye’nin içerisinde bulunduğu Avrupa pazarı için kademeli olarak sunulma ihtimali karşımıza çıkıyor. Renault’nun pazar payı çok ciddi olan crossover ailesini çeşitlendirmede kullanacağı model, Avrupa pazarına özel olarak bazı geliştirmeleri de beraberinde getirecek. Donanım ve tasarım bazında hissedilir derecede olacağına vurgu yapılan bu değişimlerin kaputunun altıyla da desteklenmesi gündemde. Rusya’da giriş seviyesi olarak 115 beygir güç üreten 1,6 litre atmosferik motor ve 5 ileri manuel şanzıman kullanıcılara sunuluyor. 150 beygir güç üreten 1,3 litrelik turbo motorsa CVT şanzıman kombinasyonuyla listede. Standart olarak 4×2 gelen Arkana’da 4×4 seçeneği de opsiyon listesinde kendisine yer buluyor. Son gelişmelerin ardından 15.900 dolarlık başlangıç fiyatıyla Rusya’da sunulan Arkana’nın Avrupa’da Captur ve Kadjar arasında konumlandırılması bekleniyor. Önümüzdeki süreç daha somut adımları duyacağımız günleri gösterecek.

İlgili video

Renault Arkana