reklamı kapat

POPÜLER

Renault Arkana

Merakla beklenen Renault Arkana, Kore’de “Samsung”a dönüştü

Kore pazarında Samsung XM3 adıyla satışa sunulan Renault Arkana, kısa sürede aldığı sipariş adediyle marka içerisinde bir rekora imza attı.

Konsept versiyonuna gelen yoğun ilginin ardından 2019 içerisinde seri üretime taşınan Renault Arkana, LOG okuyucularının da büyük beğenisini kazanmıştı. İlk adım olarak sadece Rusya pazarına özel olarak planlanan modelin kullanıcı cephesindeki yoğun ilgisi artarak devam etti ve Fransız üretici, Coupe SUV modelini Avrupa pazarı için de ciddi şekilde değerlendirmeye aldı. Şimdilik bu konuyla ilgili gelişme yaşanmazken, Arkana’nın Kore pazarına sunulma süreci resmi olarak tamamlandı. Bölgede Samsung XM3 adıyla satışa sunulan model, kısa sürede 22.000 üzerinde sipariş alarak bölgede bir rekora imza attı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Arkana hangi özelliklerle Samsung XM3’e dönüştü?

Renault’nun bölgedeki ortağıyla pazara sunduğu XM3’ün motor seçenekleri iki farklı parça üzerine şekilleniyor. Giriş seviyesinde karşımıza çıkan 1,3 litrelik turbo benzinli motor 150 beygirlik güçle karşımıza çıkıyor. İkinci seçenek ise 1,6 litrelik atmosferik benzinli motor. Burada ise yaklaşık 120 beygirlik bir güçten bahsetmek mümkün. Modelde her iki versiyonda da CVT şanzımanın tercih edildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Samsung XM3’ün donanımlarıysa Arkana ile hemen hemen aynı. Kokpit bölümünde 10 inçlik bir multimedya ekranla gelen modelde 513 litrelik bagaj hacmi sınıfının en iyi değeri olarak karşımıza çıkıyor. Model Kore’de 14.700 dolarlık başlangıç fiyatıyla alıcı buluyor. Arkana ile ilgili merak ettiğiniz detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video