reklamı kapat

POPÜLER

Renault Arkana

Renault Arkana için ilk yurt dışı fiyatları açıklandı; işte rakamlar

Almanya merkezli olarak marka ürün gamına resmen eklenen Renault Arkana, üç farklı donanım seviyesiyle kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Geride bıraktığımız hafta içerisinde Avrupa satışları için sipariş alımlarına başlanıldığı açıklanan Renault Arkana cephesinden fiyat bekleyişi de nihayet sona erdi. Coupe dinamikleriyle fark yarayan modelinden önemli bir beklenti içerisinde olan marka kanadı, ilk odak noktası pazarlarından birisi olarak Almanya’yı belirlemiş durumda. Renault’nun Almanya kanadı tarafından resmi siteye eklenen Arkana, üç farklı donanım seviyesi üzerinden kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Zen, Intense ve R.S. Line olmak üzere ayrılan bu donanımlara 1,3 litrelik benzinli motor ve EDC şanzıman eşlik ediyor. Başlangıç jeneratörlü hibrit sisteminin konumlandırıldığı bu motor, tüm versiyonlarda 140 PS’lik güç kombinasyonuyla geliyor. Tüm parçaları bir araya getirdiğimizde Arkana için giriş seviyesi olan Zen donanım paketi üzerinden başlangıç fiyatı 27.850 euro olarak resmiyet kazanıyor. Bu fiyatlar Intense pakette 30.000, R.S. Line’da ise 32.600 euroya kadar esneklik gösteriyor. Arkana’nın kardeşi olan Captur’un Almanya’da 90 beygir güç üreten 1.0 benzinli motor ve Zen donanım kombinasyonuyla 21.150 euroya alıcı bulduğunu da belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla Renault Arkana

Euro NCAP’ten 5 yıldız aldığı açıklanan Arkana için motor seçeneklerin dizel opsiyonunun olmaması dikkat çekiyor. Nitekim marka kanadı da bu modelde hibrit yönüne odaklanmış durumda. Yeni Clio ve Captur’da da kullanılan CMF-B modüler platformu üzerine geliştirilecek olan Arkana, bu vesileyle doğrudan hibrit desteğini de beraberinde getiriyor. Marka içerisinde E-Tech Hybrid olarak bildiğimiz versiyonlar Coupe SUV modeli için 140 ve 160 beygirlik versiyonlara yansıtılacak. Tork kısmında ise 260 Nm’lik değer sabit kalıyor. 1,6 litrelik motorun iki elektrik motoruyla kombin edildiği hibrit versiyonda (145 beygir güç) şehir içi için saf elektrikli sürüş deneyimi de çok daha fazla hissedilir olacak. Renault özellikle şehir içersinde yüzde 80 oranında elektrikli sürüşün yakalanabildiğinin altını çiziyor ki aracın elektrikli modda 75 km/s hıza kadar çıkabiliyor olması bunun rakamsal destekçisi olacak. Arkana ile ilgili merak ettiğiniz detaylı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlgili video