reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp için geliştirilen yeni kaybolan mesaj altyapısı

WhatsApp, gizlilik endişeleri ile gündeme gelmeyi sürdürüyor ancak hep dediğimiz gibi geliştirmeler sürüyor. Yeni bir özellik daha gündemde.

WhatsApp için en son masaüstünde bir yenilik gelmişti. Platformun Windows ve Mac uygulamalarında artık “gizli ve güvenli” bir şekilde bire bir sesli ve görüntülü arama yapabiliyor. Şimdi ise beta olarak test edilen bir özellik ortaya çıktı. WABetaInfo’nun keşfine göre firma atıldıktan 24 saat sonra otomatik olarak silinen mesaj altyapısı üzerinde çalışıyor. Bu da güvenlik için oldukça güzel görünüyor. Bazı kişisel veriler içeren mesajların karşı tarafta kalmasını istemeyenleri fazlasıyla memnun edecek özellik, şimdilik Android tarafında test ediliyor ve ne zaman herkes için kullanıma çıkacak bilinmiyor. Güvenlik ve gizlilik konusunda son dönemde çok eleştirilen platform, bu konuda önemli adımlar atmayı sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için yeni dönem halen gündemde yer alıyor

WhatsApp kişilerin karşısına geçtiğimiz ay yeni bir gizlilik politikası çıkardı. Bu herkes için zorunlu olan ve kabul etmeden WhatsApp‘ın kullanılamayacağı yeni dönemde Facebook ile hiç olmadığı kadar yüksek oranda WhatsApp verisi paylaşılacaktı. Normalde bu zorunlu yeni dönem için 8 Şubat 2021 tarihi verilmişti. Ancak dünya genelinde artan tepkiler yüzünden firma bu süreyi ertelemek zorunda kaldı. Yeni tarih Facebook tarafından 15 Mayıs olarak açıklandı

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti