reklamı kapat

POPÜLER

Renault Arkana

Konseptten üretime taşındı; öne çıkan özellikleriyle Renault Arkana

Tanıtımıyla birlikte sipariş sürecinin de başlangıcı yapılan Renault Arkana, iki farklı altyapı desteğiyle satın alınabilecek.

Ağustos 2018 içerisinde düzenlenen Moskova Otomobil Fuarı, bölgenin önemli ismi Lada’nın başta olmak üzere pek çok iddialı modele ev sahipliği yaptı. Bu organizasyon kapsamında belkide en akılda kalıcı isimlerden birisi Renault Arkana oldu. Fransız üreticinin daha önce görmediğimiz bir gövde tipine yönelerek coupe formlu bir SUV ile bizi selamlaması, LOG okuyucuları tarafından da olumlu karşılanmıştı. Konsept olarak lanse edilen Arkana için ilk günden itibaren talep alan Renault bu taleplere kayıtsız kalmadı ve beklenen hamlesini gerçekleştirdi. Bugün karşımızda satışa hazır haliyle duran Renault Arkana, barındırdığı özelliklerle sedan-coupe-SUV bileşenlerinin bir harmanı olarak lanse ediliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Arkana hakkında bilinmesi gerekenler

Arkana, günümüz Renault modellerinde karşımıza çıkan iç ve dış özelliklerini asfalta yansıtacak bir SUV modeli olacak. 208 milimetrelik yerden yükseklik değeriyle gelen aracın 18 derece yaklaşma ve 25 derece ayrılma açısı bulunuyor. Bu rakamlar göre Arkana sınıfının en iddialı modeli olma özelliğini de beraberinde getiriyor. Aracın dış tasarımında kullanılan LED gündüz farları, ızgara yapısı, arka stoplar ve diğer gövde panellerinin günümüz karakterini yansıttığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu kısımda ayrılan tek parça BMW X4’e atıp yapan coupe formu olacak. Kokpit kısmı da bu noktada çok farklı bileşenler barındırmıyor. Yer verilen multimedya ekran oldukça modern bir hava sağlarken, geriye kalan bölümler de bize hiç yabancı değil. Arkana’nın normal şartlarda 508 litre, koltukların yatırılmasıyla birlikte ise 1.330 litrenin biraz üzerinde bagaj hacmi vadettiğini de belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault bu çekici modelinin motor ve altyapı bölümünde güzel bir birliktelik kullanıcıların karşınıza çıkıyor. Kaputun altında 1,3 litrelik turbo benzinli makine 150 beygirle gelirken, 1,6 litrelik diğer seçenekse 115 beygirle hizmet ediyor. Şanzıman ayağında CVT‘nin konumlandırıldığı Arkana, ön tekerlekten çekişlinin yanında Alliance tarafından geliştirilen dört tekerlekten çekiş mimarisiyle de satın alınabiliyor. Renault bu parçalarla birlikte ,aracı 300.000 km zorlu test koşullarında sınavdan geçirildiğinin de altını çiziyor. İlk örnekleri Edition One rozetiyle satılacağı açıklanan Arkana, Rusya’da 22.000 dolardan alıcı bulacak.

İlgili video

Renault Arkana konsept