reklamı kapat

POPÜLER

Smart Mimic Go

Türk ekipten dünyanın en küçük güvenlik sistemi: Mimic Go [Video]

Türkiye’de ve Avrupa’da büyük çıkış yakalayarak Amerika’ya açılan Smart Mimic, dünyanın en küçük ve internete bağlı ilk taşınabilir güvenlik sistemi Mimic Go için destek bekliyor.

İstanbul merkezli teknoloji yatırım fonu StartersHub, dünya genelinde büyüme potansiyeli bulunan teknoloji girişimlerine yatırım desteği sunuyor. Silikon vadisine 6 ay boyunca iş geliştirme imkanı da sağlayan programda başarılı olan ve yeni ürünleriyle dünya pazarına açılmayı hedefleyen Smart Mimic de StartersHub desteği alan girişimlerden biri. Dünyanın ilk taşınabilir kişisel güvenlik sistemi Mimic Go dünyanın her yerinde çalışan GPS izleme birimi, eSIM ve LTE-M ile internet bağlantısı, akıllı alarmlar ve 4 farklı tipte güvenlik sensörü barındırıyor. Böylelikle taşınabilir güvenlik sistemi sürekli internet bağlantısıyla, kullanıcılarının her an her yerden uyarı ve bildirim alabilmesini sağlıyor. Mimic Go, sahip olduğu teknolojiyle güvenli alanlar oluşturuyor. Koruma, bulma ve kişisel güvenlik ihtiyacını etkin biçimde karşılayan bu cihaz her kullanıcıya hitap ediyor.  

Mimic Go

Mimic Go her koşula dayanıklı

Taşınabilir güvenlik sistemi küçük boyutlarının yanı sıra iç ve dış mekanların zorlu koşullarına dayanacak şekilde geliştirildiği için kullanıcıyı koruyor. Suya ve toza karşı dayanıklılığı olan Mimic Go, 3 aya kadar ömrü olan şarj edilebilir pillere sahip. Smart Mimic mobil uygulamasıyla eşleşebilen kişisel güvenlik cihazı titreşimi, hareketi, yakınlığı ve sıcaklığı algılayabiliyor. Güvenlik sisteminin çalışma prensibi, eşyalarını bırakarak herhangi bir yere ayırması gereken kullanıcı, taşınabilir güvenlik sistemini güvence altına almak istediği odada kapı üstü, pencere yanı ya da doğrudan koruma altına almak istediği eşyaya iliştirerek koruma sağlayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Smart Mimic Pazarlama Yöneticisi Burak Yalçınkaya favori kullanım durumlarından birisini şöyle açıklıyor: “Bu cihazı iliştirerek park ettiğiniz bisikletiniz için alarm rolü üstlenecek bir güvenlik uyarısı çalıştırmış oluyorsunuz. Taşınabilir güvenlik sistemi bisikleti sürenin siz mi, yoksa bir hırsız mı olduğunu anlayabilecek kadar akıllı. Ayrıca hareketi algılayabiliyor ve bir bisiklet ışığına dönüşebiliyor.” Mimic Go çok yönlü bir donanıma sahip ve yazılımı ile kişiselleştirilebiliyor. Bu amaçla müşterileri için iOS ve Android mobil uygulamaları geliştiren Smart Mimic, kullanıcı dostu ara yüzüyle programlanabilir senaryoların sunulmasını sağlıyor. Bu özel senaryolar ise diğer Mimic Go kullanıcılarıyla paylaşılabilir olacak. 2020 yılı Ocak ayında kullanıcılara ulaştırılması beklenen Mimic Go’nun ikili paket fiyatı 118 dolar. Mimic Go’ya destek olmak için Indiegogo kampanya sayfasını ziyaret edebilirsiniz.