reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en küçük taşınabilir stüdyosu: Fi Station [Video]

Fly Imagine dünyanın en küçük taşınabilir müzik stüdyosunu kullanıcıların beğenisine sundu. Indiegogo üzerinden satışa sunulan Fi Station, yeteneklerinin yanında uygun fiyatıyla da kısa sürede büyük ilgi görmeyi başardı.

Fi Station profesyonel ses kaydı yapabilen, yüksek seviyede müzik çalabilen ve 4K video kaydı yapabilen türünün tek örneği bir ürün olarak teknoloji severlere sunuluyor. Kullanıcılar, yaptıkları video çekimlerini Fi Station üzerinde düzenleme ayrıcalığına da sahip. Cihazın yetenekleri bunlarla sınırlı kalmıyor. Cihaz dahilinde karaoke yapabilecek olan kullanıcılar, DJ özelliği ile de müzikler üzerinde düzenleme yapabiliyor. Dış tasarımında metal parçaların kullanıldığı Fi Station’da, kullanıcılarının profesyonel ekipmanlarla çalışabilmesi adına kablo girişlerini de üzerinde bulunduruyor. Anroid, iOS, Windows ve Mac platformları için yayınlanan uygulama ve yazılımları ile cihaz, kullanıcısına her türlü manuel ayarlama ve konfigürasyon seçeneğini sunuyor.

Tasarımı ve kullanış kolaylığı ile oldukça iddalı olan Fi Station’da 9,7 ile 11,6 Full HD retina ekran görev yapıyor. Bu ekranın çözünürlüğü ise 3840 x 2160 piksel. İşletim sistemi olarak Anroid 5.1.1 Lollipop kullanılan cihaz 4 GB RAM desteği ile geliyor. İşlemci yükünü ise 1,8 Ghz’lik Cortex A17 üstleniyor. Grafik işlemcisi cephesinde ise Mali-T764 görev yapıyor. Kart desteği ile 128 GB’a kadar yükseltilebilen Fi Station’ın 32 ve 64 GB olmak üzere iki farklı saklama kapasiteli versiyonu bulunuyor.

HD kalitede ses için cihaz dahilinde 24Bit-192Khz’lik analog dönüştürücü ve 32Bit-384Khz’lik dijital dönüştürücü ile kayıtlar sırasında minimum kayıplar yaşanması amaçlanıyor. Cihaz dahilinde Bluethooth 4.1 ve HDMI 2.0 çıkışı da dikkat çeken özellik arasında. Fi Station 299 ile 599 dolar arasında farklı seçeneklerde kullanılara sunuluyor. Birçok yeteneği üzerinde bulunduran ve taşınabilir tasarımı ile dikkat çeken Fi Station’un adını önümüzdeki günlerde daha fazla duymamamız için hiçbir neden yok.

[Video]