reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en küçük çift lensli 4K aksiyon kamerası [Video]

Flick Labs’in Kickstarter’da boy gösteren aksiyon kamerası Cameo360, teknik özellikleriyle ve kompakt yapısıyla adından söz ettirmeyi başarıyor. Kameranın birçok özelliğe sahip olmasına rağmen uygun bir fiyatla gelmesi en büyük artılarından.

Küçük yapısına rağmen üzerinde çift lens barındıran kamera, 4K çözünürlüğünde ve 24 FPS video çekimi gerçekleştirebiliyor. Bunun yanında 24 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor. Adından da anlaşıldığı üzere 360 derece video kayı yapabilen kamerada Wi-Fi 5G ve Bluetooth 4.0 gibi bağlantı özellikleri yer alıyor. Görüntü sabitleme teknolojisine sahip olan kameranın harici pil desteği sayesinde uzun saatler boyunca video kaydı gerçekleştirebilir hale geliyor.

Suya dayanıklı yapısı sayesinde yağmurlu havalarda da çekim yapabilen Cameo3D ayrıca time-lapse özelliği ile çektiği fotoğrafları birleştirerek hızlandırılmış görüntüler elde edebiliyor. Kameranın VR uygulamaları geliştirmek için de ideal olduğu söyleniyor.

Akıllı telefonda bulunan Flicksee isimli uygulaması sayesinde kamera daha etkili şekilde kullanılabiliyor. Kaydedilen videolar ve fotoğraflar uygulama üzerinden kolaylıkla düzenlenebiliyor. Ayrıca uygulama üzerinden GIF oluşturulabildiği gibi kamerayı kullanarak görüntülü görüşme yapmak da mümkün oluyor. Kickstarter’da destek bekleyen proje kapsamında Cameo360’a sahip olabilmek için en az 175 dolar destek vermek gerekiyor. Bu fiyata selfie çubuğunun dahil olduğunu söyleyelim. 30 bin dolar destek bekleyen proje eğer bu sayıya ulaşabilirse ağustos ayında kullanıcılarla buluşturulacağı belirtiliyor.

VİDEO