reklamı kapat

POPÜLER

Nikon KeyMission 360
Nikon KeyMission 360
Nikon KeyMission 360
Nikon KeyMission 360

Nikon ilk aksiyon kamerasıyla iddialı geliyor [Video]

Nikon, KeyMission 360 adını verdiği kamerayla aksiyon kamera pazarına giriş yapıyor. Şirketin ilk aksiyon kamerası olma özelliğini taşıyan KeyMission 360, adından da anlaşılacağı üzere 360 derece video kayıt yeteneğine sahip.

Kamera 360 derecelik video kaydını ön ve arka tarafında yer alan geniş açı lens sayesinde gerçekleştiriyor. Nikon KeyMission 360 video kaydı haricinde fotoğraf çekimi de yapabiliyor. Tasarımsal açıdan GoPro‘nun yaz aylarında duyurduğu küp şeklindeki Hero 4 Session’la büyük bir benzerliğe sahip olan kamera, 4K çözünürlüğünde video kaydedebiliyor. 30 metre derinlikte dahi sorunsuz bir şekilde çalışabilen kamera 2 metreye kadar düşmelere karşı da dayanıklı.

Sanal gerçeklik odaklı içerikler üretilmeye yardımcı olan KeyMission 360’da kamera sarsıntısının önüne geçmek için elektronik görüntü sabitleme sistemi de bulunuyor. Wi-Fi, NFC ve Bluetooth bağlantıları sayesinde mobil cihazlara kablosuz görüntü aktarımı yapabilen Nikon KeyMission 360 bu yılın ilkbahar aylarında satışa sunulacak. Kameranın satış fiyatı henüz netlik kazanmadı.

VİDEO