reklamı kapat

POPÜLER

garmin
garmin

garmin

garmin
garmin

5.7K çözünürlükte video kaydedebilen 360 derece kamera [Video]

Son olarak sesle kontrol edilebilen aksiyon kamerası Virb Ultra 30’u geçtiğimiz eylül ayında tanıtan Garmin, şimdi de yeni aksiyon kamerasını duyurdu. Özellikle ekstrem sporlarla uğraşan kullanıcıların ilgisini çekeceğini beklediğimiz kamera Garmin Virb 360 adını taşıyor.

Adından da anlaşılacağı üzere 360 derece video kaydı gerçekleştirebiliyor. 360 derecelik çekimleri 5.7K çözünürlüğünde (30p’de) kaydetme yeteneğine sahip olan kamerada 15 megapiksel çözünürlüğünde de fotoğraflar çekilebiliyor. Piyasadaki diğer 360 derece aksiyon kameraların aksine Garmin’in kamerası suya karşı dayanıklı bir gövdeye sahip. Konum etiketleme için başta GPS olmak üzere kamerada dört adet dahili mikrofon bulunuyor. Kullanıcıların YouTube veya Facebook Live üzerinden canlı yayınlar gerçekleştirmesine de imkan sağlayan kamerada düzenleme işlemleri ücretsiz olarak sunulan mobil veya masaüstü uygulamaları üzerinden yapılabiliyor. Garmin’in 360 derecelik kamerasının dikkat çeken taraflarından bir diğeri de kameranın katedilen mesafeyi ve hızı ölçebilmesi.

Sesle kontrol özelliğine de destek veren Virb 360, kullanıcıların kamerayı sesle kontrol edebilmesine olanak tanıyor. Kaydı başlat/durdur, fotoğraf çek ve anıları hatırlat gibi komutlarla kamerayı kontrol etmek mümkün. Pili tam şarj edildiğinde 1 saate varan kullanım imkanı sunan Garmin Virb 360’ın bağlantı noktaları arasında Wi-Fi, Bluetooth ve NFC ve ANT+ bulunuyor. Kalp ritmi ölçebilen cihazlara destek veren veren Garmin Virb 360, önümüzdeki ay yaklaşık 800 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacak.

VİDEO