reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’tan yeni detaylar

Henüz Samsung Galaxy S8 tanıtımı bile yapılmadan önce Galaxy S9’un ilk hazırlıklarının yapılmaya başladığını sizlere aktarmıştık. Bugün ise Galaxy S9’un üretim süreci ve cihazla ilgili birkaç küçük detay daha gün yüzüne çıktı.

Güney Koreli kaynakların aktardığına göre Samsung Galaxy S8’de olduğu gibi Galaxy S9’da da iki ayrı model bizleri bekliyor. Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın Star ve Star 2 kod adlarına sahip olduğu belirtiliyor. Kod adları dışında cihazlarla ilgili birkaç ufak bilgi de bulunuyor. Buna göre Galaxy S9’un ekranı temelde Galaxy S8’de olan ekranla benzer yapıda olacak. Sonsuz ekran deneyimi yaşatmaya devam edecek olan modelin çerçeve kalınlıklarının daha da azaltılabileceği düşünülüyor.

Bir diğer bilgi ise Galaxy S9’un üretim süreciyle ilgili. Samsung’un tam ölçekli olarak Galaxy S9’un gelişimine odaklandığı ileri sürülüyor. Ayrıca geliştirme sürecinin tüm hızıyla sürmesinin telefonun erken çıkmasına vesile olabileceği de söylenenler arasında yer alıyor. Fakat yıllardır Samsung Galaxy S’lerin çok daha erken çıkacağı yönünde iddialar ortaya atılsa da çıkış takviminde büyük değişiklikler olmadığını da söylemek gerek.

Qualcomm ve Samsung tarafından geliştirilecek 7 nanometre mimariye sahip işlemcilerin kullanılacağı telefonun 2018’in ilk aylarında seri üretime gireceği düşünülüyor.