reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9’un tanıtımı beklediğimizden de erken olacak

Samsung Galaxy Note 8’in çıkışının ardından gözler hemen duyurulacak bir sonraki modele, Galaxy S9‘a çevrildi. Galaxy S9 ne zaman tanıtılacak dersiniz?

Geçtiğimiz hafta Galaxy S9 ve S9+’ın CES Fuarı ve Mobil Dünya Kongresi arasında bir zaman diliminde tanıtılmasının beklendiğini yazmıştık. Twitter’da paylaştığı sızıntılarla ünlü Evan Blass ise telefonun beklediğimizden de önce tanıtılacağını düşünüyor. Blass’ın Venture Beat için kaleme aldığı makaleye göre Samsung, yeni nesil Galaxy S serisi için fazla beklemeyecek ve ocak ayında Las Vegas’ta gerçekleşecek olan CES 2018‘de cihazları tanıtacak.

Cihaza ilişkin çeşitli sızıntıların olmasına karşın CES’te cihazın tanıtımının ne derece kapsamlı olacağı ise tam olarak bilinmiyor. Samsung’un resmi tanıtımı geçtiğimiz yıl Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleri için de yaptığı gibi mart ayında gerçekleştireceği, CES’te ise “tanıtımın fragmanı” tadında bir şeyle karşılaşacağımız konuşuluyor.

Samsung Galaxy S9 nasıl olacak?

Cihazla ilgili dedikodular ise tasarımda çok büyük bir değişiklik göremeyeceğimizi işaret ediyor. Galaxy S9 ve S9+ selefleriyle neredeyse aynı tasarımla gelecek. Star 1 ve Star 2 kod adlı Galaxy S9 ve S9+ sırasıyla 5,8 inç ve 6,2 inçlik, kenarlara doğru kavisli Super AMOLED ekranla gelecek. Tabii tasarımın selefi gibi Sonsuz Ekran olacağını eklememize gerek yok. Cihazın işlemcisiyle ilgili net bir bilgi yok ancak cihazda yüksek ihtimalle Snapdragon 845 işlemci yer alacak. Tabii Exynos işlemcili ikinci bir model daha olacak. Bildiğiniz gibi Türkiye’de satılan modellerde de Exynos işlemci bulunuyor.

İki model arasında ise ciddi bir konfigürasyon farkı bekleniyor. Daha büyük ekranın yanı sıra S9’un 4 GB RAM’inin aksine Galaxy S9+ modelinin 6 GB RAM’le gelmesi yüksek ihtimal. Aynı zamanda S9+’ta ikinci bir kameranın yer alacağı da söylenenler arasında. Her iki cihazda 64 GB dahili hafıza yer alırken 3,5 mm’lik kulaklık girişinin de artık bulunmayacağı belirtiliyor. Elbette cihazlar resmi olarak tanıtılana kadar tüm bunlar şimdilik “kesin bilgi” olarak ifade edilemez. Ancak içeriden gelen sızıntılar karşımıza çıkacak cihazı aşağı yukarı tarif etmiş durumda. Yeni nesil Galaxy S modelleri ile ilgili diğer haberleri buradan okuyabilirsiniz.

YORUMLAR