reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın tanıtımı için kötü haber

Samsung, geçtiğimiz günlerde merakla beklenen akıllı telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ı CES 2018‘de tanıtacak haberiyle gündeme gelmişti. Bugün bu konuda üzücü bir detay paylaşıldı.

Advertisement

The Korea Herald‘da yer alan habere göre Galaxy S9 ve Galaxy S9+ önümüzdeki ay düzenlenecek CES 2018’de karşımıza çıkartılmayacak. Şirketin bunun yerine Galaxy S5, S6, S7 ve S8‘i tanıttığı mart ayındaki MWC 2018‘i bekleyeceği belirtiliyor. Daha önce Apple iPhone X nedeniyle elini çabuk tutmak istediği söylenen şirket, görünüşe bakılırsa geçmiş geleneği bozmak istemiyor. Ancak bu durumu Samsung’un CES 2018’i boş geçeceği anlamına gelmiyor. Gelen bilgiye göre şirket fuar kapsamında Galaxy S9 ailesinden daha çok merak edilen Galaxy X‘i “gizli” olarak sergilemeye hazırlanıyor. Şirketin katlanabilir akıllı telefon pazarına sokacağı ilk telefon olacak Galaxy X, söylendiği kadarıyla belirli üst düzey kişilerin görüşüne çıkartılacak. Fuara prototip haliyle getirilecek olan telefon, net bir tarih verilmiyor olsa da kesin olarak 2018 içerisinde raflardaki yerini alacak.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy X, Galaxy S9 ve Galaxy S9+’dan daha çok merak ediliyor

Geçtiğimiz hafta son kullanıcıya ulaşması için ciddi geliştirmeye tabii tutulduğu söylenen Galaxy X1.0R kavisli panel üzerine kuruluyor. Bu sayede kağıt gibi içe doğru katlanabileceği belirtilen ekran, Samsung Display tarafından üretiliyor. Bu kadar yüksek esneme imkanını tercih edilem plastik materyaller sayesinde sunacağı belirtilen panel, aynı zamanda yeni bir tasarım da kullanacak. Gerekli bağlantıları panelden ayrıcağı söylenen Samsung, böylece gerçekten esnek ve incecik bir ekran ortaya koyabilecek. Samsung‘un katlanabilir ilk akıllı telefonunun başlangıçta sınırlı sayıda üretilebileceği ve ilk olarak Güney Kore’de satışa çıkabileceği konuşuluyor. Sürece LG ile Apple gibi isimlerin ise ancak 2019’dan sonra giriş yapabileceği belirtiliyor.