reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S9 ve LG G7’nin tanıtım tarihiyle ilgili son iddia

Apple’ın çerçevesiz OLED ekranlı iPhone X’i satışa sunmasının ardından gözler Samsung ve LG’nin satışa sunacağı telefonlara yönelmiş durumda. Daha önce ortaya atılan iddialarda Samsung Galaxy S9’un ve LG G7’nin mart ayında düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacağı belirtilmişti.

Business Korea’nin yapmış olduğu açıklamaya göre Samsung Galaxy S9 ve LG G7, 2018 yılınn başında gün ışığına çıkacak. Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde de Samsung Galaxy S9’un Las Vegas’ta gerçekleşecek CES Fuarı ile şubat ayının sonunda düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nin arasında bir zaman diliminde  görücüye çıkacağı belirtmişti. Samsung’un böyle bir karar almasında iPhone X olduğu iddia edilmişti. Galaxy S9 serisi ve Galaxy Note 8 ile birlikte Samsung’un Apple’ın karşısına çıkacağı dile getirilmişti. Yeni gelen raporda da Samsung’un popülerliğini hızla artıran iPhone X’dan ötürü böyle bir karar aldığı belirtiliyor. LG’nin de Samsung gibi düşündüğü ve LG G7’yi önümüzdeki yılın başında tanıtmayı planladığı belirtiliyor.

Dört gözle beklenen Samsung Galaxy S9 iddialı özelliklerle geliyor

Kısa bir süre önce benchmark testinde ortaya çıkan Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana sahip olacak. 6,2 inçlik modelde çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağını söyleyelim. DCI-P3 ve sRGB/Rec.709 desteğiyle telefonların geniş renk yelpazesi sunacağı da dile getiriliyor. HDR desteğiyle birlikte telefonlardaki ekranın görsel şölen sunacağını belirtebiliriz. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Exynos 9810 işlemcisiyle satışa sunulacak telefonlarda Snapdragon 845 işlemcili modelin LTE Cat. 18’e destek vereceği ifade ediliyor. Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında gün ışığına çıkması bekleniyor.