reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

Animoji karaoke akımına odaklanan iPhone X reklamı [Video]

Apple’ın pek çok yeniliği bir arada sunduğu amiral gemisi modeli geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Böylece iPhone X’in tanıtım çalışmaları da hız kazandı. Hazırlanan son reklam filminde fazlasıyla ilgi uyandıran Animoji özelliği ön plana çıkartılıyor. Bunun için son zamanlarda büyük ilgi gören Animoji karaoke akımı kullanılıyor.

iPhone X’le gelen akım

Kısaca hatırlatmak gerekirse Animoji karaoke videoları kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı. Teknoloji editörü Harry McCracken’ın Twitter’dan paylaştığı video kısa sürede büyük ilgi gördü. Bu başarıda şarkı olarak Bohemian Rhapsody’i seçmiş olmasının yanı sıra Animoji özelliğini kullanacak keyifli bir alan keşfetmiş olmasının etkisi de fazlasıyla büyüktü. Bu videonun ardından Animoji karaoke çalışmalarının sayısı hızla arttı. Öyle ki Animoji karaok giderek bir akıma dönüşmeye başlıyor. Apple da bu gelişmeye sessiz kalmadı. Twitter trendlerini yakından takip ederek bu özelliğe odaklanan bir iPhone X reklamı hazırlandı.

Elbette Apple tarafından hazırlanan video sosyal medya kullanıcılarının amatör sıcaklığına sahip değil. Yine de teknoloji devinin sosyal medyayı ve trendleri yakından takip ettiğinin net bir kanıtı. Özetle yakın gelecekte pek çok yeni Animoji karaoke videosu görmemiz mümkün.

VİDEO

https://www.youtube.com/watch?v=Kkq8a6AV3HM