reklamı kapat

POPÜLER

Animoji Karaoke
Animoji Karaoke
Animoji Karaoke

Yeni bir akım başlıyor; iPhone X eğlencesi “Animoji karaoke” [Video]

Apple’ın yeni telefonu iPhone X, hareketli emoji olarak nitelendirilen Animoji özelliğine sahip. Kişilerin birbirlerine eğlenceli içerikler göndermesi için hazırlanan özellik, telefon satışa çıkmasıyla birlikte Animoji karaoke furyasını başlatmış görünüyor.

Hatırlamak gerekirse Animoji, gerçek zamanlı olarak yüzünüzü verdiğiniz emoji olarak geçiyor.  iPhone X’in kamera ve sensörleri sayesinde artık kişiler yüz ifadelerini emojilere entegre edebiliyor. Sizin mimiklerinizi bir köpek ya da robota aktaran özellik, böylece ilk defa gerçek anlamda kişiselleştirilmiş emoji devrini başlatıyor. Apple’ın başına ismi nedeniyle sorun dahi olan Animoji, şu sıralar özellikle Twitter’ı Animoji karaoke ile sallıyor. Kişiler popüler şarkıları yüzlerini kaydettikleri Animoji’ler ile yayınlıyor ve ortaya gerçekten çok komik sonuçlar çıkıyor. Yeni nesil karaoke olarak isimlendirebileceğimiz bu furya, yaratıcı kişilerin elinde gerçek dışı bir sanat eserine dönüşüyor. Aşağıdaki videolar ise önümüzdeki günlerde daha iyi sonuçların geleceğini düşündüğüm furyadan ilk örnekleri oluşturuyor;

Animoji karaoke iPhone X’i farklı bir noktaya taşıdı

Tekrar üstünden geçmek gerekirse yeni iPhone home butonu olmayan yapısıyla şirketin geleceğini gözler önüne seriyor. A11 Bionic işlemcisiyle yüksek performans sunan X, aynı zamanda Face ID sistemiyle de yüz tanıyabiliyor. TrueDepth kamera sistemi üzerine kurulan yüz tanıma sistemi, güzel çalışıyor olmasıyla beğeni topluyor. İkizleri ayırt etme haricinde oldukça güvenli görünen sistem, söylendiği kadarıyla Touch ID‘yi aratmıyor. Super Retina isimli OLED ekran üzerine kurulan akıllı telefon, çelik kasası ve optik görüntü sabitlemeye sahip kameralarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Yukarıdakilere ek olarak aşağıdaki video ise belki de sürecin en eğlenceli yanı. Animoji ile karaoke yaparken kişiler işte bu yüz ifadelerine bürünüyor. Teknolojinin bizleri bu hallere sokacağı kimin aklına gelirdi.