reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple iPhone X Animoji

iPhone X’in eğlenceli özelliği “Animoji” için şaşırtan detay [Video]

Apple’ın yeni telefonu iPhone X, biliyorsunuz hareketli emoji olarak nitelendirilen Animoji özelliğine sahip. Kişilerin birbirlerine eğlenceli içerikler göndermesi için hazırlanan özellik, ilginç bir detay ile gündeme geldi.

Advertisement

Animoji, gerçek zamanlı olarak yüzünüzü verdiğiniz emoji olarak geçiyor. Şimdiye kadar iPhone X’in bünyesinde kızılötesi kamera, nokta ve ışık projektörü, ortam ışığı sensörü gibi donanımlar yer alan TrueDepth kamera sistemiyle çalıştığını bildiğimiz sistem, Marques Brownlee tarafından gösterildiği kadarıyla standart ön kamerayla da çalışıyor. Yaptığı incelemede TrueDepth‘in sensör bölümlerini kapatan Brownlee, sistemin sadece kamera ile çalışabildiğini gözler önüne seriyor. Bu da hemen akıllara sistemin iPhone 8 ile iPhone 8 Plus modelleriyle de çalışabileceğini getiriyor. Hatta daha eski modellerde de çalışabileceği görülen özellik, bir pazarlama hamlesi olarak X’e özel kalmış görünüyor.

Apple iPhone X Animoji

Animoji, iPhone X’i farklı bir noktaya taşıdı

Tekrar üstünden geçmek gerekirse yeni iPhone home butonu olmayan yapısıyla şirketin geleceğini gözler önüne seriyor. A11 Bionic işlemcisiyle yüksek performans sunan X, aynı zamanda Face ID sistemiyle de yüz tanıyabiliyor. TrueDepth kamera sistemi üzerine kurulan yüz tanıma sistemi, güzel çalışıyor olmasıyla beğeni topluyor. İkizleri ayırt etme haricinde oldukça güvenli görünen sistem, söylendiği kadarıyla Touch ID‘yi aratmıyor. Super Retina isimli OLED ekran üzerine kurulan akıllı telefon, çelik kasası ve optik görüntü sabitlemeye sahip kameralarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Türkiye’de 24 Kasımda raflardaki yerini alacak telefon, 6.099 TL’den başlıyor.

Video