reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Apple Memoji ile Samsung AR Emoji karşı karşıya [Video]

Apple, iPhone X ile birlikte Animoji özelliğini kullanıma sunmuştu.  En basit tanımıyla emojilerin hareketlendirilmiş hali olan animojilere istenilen yüz ifadeleri verilebiliyor. Face ID için geliştirilen 3D sensörler kişisel yüz ifadenizi algılayarak bu ifadeyi animojilere taşıyabiliyor. 

Ortam ışığı sensörü, yakınlık sensörü, ışık projektörü, kızılötesi kamera, hoparlör, mikrofon, 7 megapiksel kamera ve nokta projektörü olmak üzere toplamda 8 özelliği minik bir alana sığdıran TrueDepth kamera, Face ID teknolojisi için de çalışıyor. TrueDepth kamerasındaki sensörler yüzlerin geometrisini okuyor ve yüzleri  A11 Bionic işlemcisindeki Secure Enclave alanında korunan verilerle karşılaştırıyor. iPhone X’un kilidi ancak bu verilerin eşleşmesiyle açılıyor.

Şirket, iOS 12 ile birlikte Memoji olarak adlandırdığı özelliği tanıtmıştı.  Memoji sayesinde kullanıcılar kendi emojilerini yaratabiliyor. Farklı deri tonları, saç stilleri, göz tiplerinin yer aldığı Memoji’nin kullanıcılara eğlenceli dakikalar yaşatacağını söyleyelim. Memoji’de Snapchat tarzı filtreler yer alıyor. Kullanıcılar diledikleri filtreleri seçerek iletişimi çok daha eğlenceli hale getiriyor.

Samsung ise Bitmoji’ye rakip olarak geliştirdiği AR Emoji’yi duyurmuştu. Bitmoji’de olduğu gibi emojileri kişielleştirmek mümkün.  Animoji’de olduğu gibi yüz ifadelerinizi de kaydedebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Memoji ile AR Emoji karşılaştırması

Popüler teknoloji sayfalarından MacRumors, Memoji ile AR Emoji’yi karşı karşıya getirdi. İki özelliği karşı karşıya getiren videoyu haberin devamından izleyebilirsiniz.

Video