reklamı kapat

POPÜLER

Apple GarageBand iPhone X

GarageBand’de müziği yüzünüzle kontrol etme dönemi [Video]

Dün merakla beklenen yeni iPad modelini duyuran teknoloji devi Apple, aynı zamanda popüler müzik uygulaması GarageBand‘i de güncelledi. Güncelleme ile uygulamaya yüzünüzle müziği kontrol etme özelliği eklendi. Peki bu nasıl çalışıyor?

Apple’ın hayatımıza iPhone X ile soktuğu TrueDepth kamera sistemi, bünyesinde kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü, ortam ışığı sensörü gibi donanımlar taşıyor. Bu sayede kişilerin yüzünü tarayarak haritasını çıkarabilen ve Face ID yüz tanıma teknolojisine güç veren sistem, artık farklı bir amaç için de kullanılıyor. Yayımlanan güncelleme sayesinde artık kişiler GarageBand içerisinde kendi yüzlerini kullanabiliyor. Özellikle ağız hareketine bakan popüler müzik uygulaması, bu sayede belirli efektler ve tonların canlı kontrolünü kolaylaştırıyor. Bunun için telefonun yüze bakacak şekilde durması gerekirken, süreç genel olarak güzel çalışıyor. Yüz hareketlerini algılama konusunda çok iyi olan telefon, GarageBand  içerisinde yapılacak biraz pratik ile müziği manipüle etme deneyimini farklı bir noktaya taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GarageBand, iPhone X ve TrueDepth ortaklığı

Güncellemenin sunduğu deneyimi gösteren ilk video ise iPhonedo‘dan geldi. Teknolojiyi yakından takip edenleri çok iyi bildiği isimlerden olan Faruk Korkmaz namıdiğer iPhonedo, müzikle yakından ilgilendiği için özelliği olabilecek en iyi ve eğlenceli şekilde tanıtıyor. İlgili videoyu haberin devamında izleyebilirsiniz.

Video