reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Facebook’tan son olaylar sonrasında şaşırtan iptal kararı

Sosyal medyanın en büyük platformu konumunda bulunan Facebook, üzerinde uzun zamandır çalıştığı  donanımını rafa kaldırdı.

Bloomberg‘in haberine göre Facebook, geliştirdiği akıllı hoparlör modeli üzerinde çalışmayı durdurdu. İlk olarak 2017’de gelen bir bilgide şirketin akıllı hoparlör pazarına giriş yapmak istediği açıklanmıştı. Ürününde LG’nin sağlayacağı tam 15-inç’lik dokunmatik ekranın yer alacağı dahi konuşulan şirket, bu ürünle güçlü bir rekabete hazırlanıyordu. Bu noktada Amazon, Google ve Apple’ın karşısına çıkmayı planlayan sosyal medya devi, bu süreci şimdilik tamamen rafla kaldırdı. Peki bunun arkasında ne bulunuyor? Elbette son dönemde ortaya çıkan skandal;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook ve Cambridge Analytica skandalı hakkında

Birçok ülkede yasal düzeye taşınan bu skandal, gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Olayın merkezinde ise biliyorsunuz Cambridge Analytica şirketinin 50 milyondan fazla kullanıcının kişisel bilgisine habersiz olarak ulaşması yer alıyor. Bu verileri kullanarak Amerika Birleşik Devletleri seçimlerinde özelleştirilmiş propaganda çalışmaları yapıldığı belirtiliyor. Konu hakkında özür dileyen CEO Mark Zuckerberg, çok ciddi tepkilere maruz kalıyor. İşte bu ortamda evdeki her şeyi dinleyecek bir akıllı hoparlöre kimsenin ilgi göstermesi beklenmiyor. Şartlar doğrultusunda mantıklı bir adım atan şirket için ürünü hiçbir zaman satışa çıkartmayabilir de deniyor.

İlgili Video

En yeni akıllı hoparlör modeli