reklamı kapat

POPÜLER

facebook tinder

Facebook’un güncellenen veri politikası Tinder’ı hazırlıksız yakaladı

Facebook‘un uzun bir süre konuşulmaya devam edecek olan Cambridge Analytica skandalı sonrası işleri düzeltme çabası da iyi gitmiyor. Şirketin yeni önlemi Tinder‘ı vurdu.

Popüler çöpçatanlık uygulaması Tinder’un kullanıcıları, Facebook’un yeni mahremiyet düzenlemeleri yüzünden büyük bir sıkıntı yaşıyor. Cambridge Analytica rezaleti sonrası 87 milyon kullanıcının verilerinin Facebook üzerinden alındığı göz önüne alınınca skandalın büyüklüğü ortaya çıkıyor. Instagram’da da çeşitli değişimlere giden sosyal medya devi kendi platformunda da bazı değişimlere imza attı. Veri korunumuna ilişkin yeni bir güncellemeyi blogundan yayınlayan uygulamanın değiştirdiği bazı şeyler ise 3. parti uygulamaları etkilemiş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tinder kullanıcıları giriş yapamıyor

Bildiğiniz gibi pek çok uygulama ve hizmette, kayıt aşamasında “Facebook’la giriş yap” ve benzeri seçenekler oluyor. Bu seçenekle uygulamaya dahil olan Tinder kullanıcılarını ise küçük bir sürpriz bekliyordu. Popüler çöpçatanlık uygulaması kullanıcıları uygulamaya giriş gerçekleştiremedi. Bu hatanın, kayıt sırasında bu seçeneği seçen tüm kullanıcılar etkilediği belirtiliyor. Popüler sosyal medya uygulamasının izinleriyle ilgili bir uyarı veren Tinder’da izin sağlanması için gerekli seçenek seçilse bile aynı döngüye geri giriliyor.

Uygulama bu hatanın üzerinde çalıştığına dair kullanıcıları bilgilendiren bir açıklama yaptı. Sosyal medya devi ise konuyu çözmek için Tinder’la görüşmeler yaptığını kaydetti. Söz konusu özellik pek çok uygulamada bulunmasına karşın şimdilik ilk etkilenen Tinder olmuş gibi görünüyor. Zira Spotify’dan tutun Epic Games’in kendi portalına kadar hemen her hizmet sosyal medya deviyle üye olma imkanı tanıyor. Yeni bir güncelleme ile kısa sürede bu problemin aşılması bekleniyor.