reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link
TP-Link

TP-Link’ten AD destekli ilk yönlendirici: Talon AD7200

05 Nisan 2018

TP-Link, en yeni kablosuz bağlantı standardı olan 802.11AD destekli ilk yönlendiricisini satışa sundu. Talon AD7200 adını taşıyan cihaz, çoklu bant teknolojisine sahip ve Wi-Fi hızlarında yeni dönemin ilk ürünü olarak dikkat çekiyor.

Talon AD7200, AD standardı desteğinin yanı sıra en yeni bant olan 60 GHz’ı da barındırıyor. Cihaz, 2.4GHz bandında 800Mbps, 5GHz bandında 1.733 Mbps ve yeni 60GHz  bandında ise 4.600Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Yönlendiricinin 802.11N teknolojisinden 30 kat, AC teknolojisinden ise 10 kat daha hızlı olduğunu belirtelim.

Bu yüksek WiFi hızı, 60GHz bandı desteği çok daha fazla sayıda cihazın Wi-Fi’a hızlı ve sorunsuz bağlanmasını sağlıyor. Çoklu bant teknolojisini kullanan AD7200, eşzamanlı olarak üç farklı Wi-Fi bandını ağa bağlanan cihazlara paylaştırıyor. Toplamda 7.200Mbps’ye varan Wi-Fi hızı ile performanstan ödün vermeden çok daha fazla cihazın bağlanabileceği bir ağ oluşturuyor. Aynı anda hem yüksek Wi-Fi hızı gerektiren online oyunlar oynanabiliyor hem de 4K film indirilip izlenebiliyor.

Talon AD7200, yüksek hıza bünyesinde barındırdığı 1,4 GHz’lik çift çekirdekli işlemci sayesinde ulaşıyor. Çok sayıda cihazın ağa bağlanması durumunda zorlu görevler için yönlendiriciye güç sağlıyor ve aynı anda ağa bağlı herkesin yüksek performansı deneyimlemesine olanak veriyor. Ayrıca Mu-MIMO, Hüzmeleme (Beamforming) gibi teknolojilerle bu performans destekleniyor. Talon AD7200, kullanıcılara kablolu bağlantı desteği de sunuyor. Cihaz üzerinde dört adet Gigabit Ehernet girişi yer alıyor. Ayrıca iki adet USB 3.0 girişi de bulunan yönlendiriciye tüm kablolu cihazlar bağlanabiliyor ve yüksek performans sağlanıyor.

W-Fi hızlarında yeni dönem başlıyor

Sunacağı performansla farkını ortaya koyacak cihazın ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

İLGİLİ HABERLER